cottonTchibo uskutečňuje společně s nadací Aid by Trade Foundation školní projekt v africkém Beninu. Projekt Public Privat Partnership (PPP), který je realizován ve spolupráci se Společností pro technickou spolupráci (GTZ) a Německou investiční a rozvojovou společností (DEG), má především jeden cíl: zlepšit školní infrastrukturu a kvalitu vyučování v šesti obcích této země (Cobly, Djougou, Kerau, Koaundé, Materi a Pehonco). V rámci této iniciativy získaly děti učebnice a 10.000 školních uniforem, které byly ušity z bavlny „Cotton made in Africa“ přímo v místě. Vzniklo šest nových školních budov včetně přípojek elektrického vedení nebo solárního proudu a deset školních jídelen, propojených s vlastní zeleninovou zahradou a studnou s pitnou vodou. Děti tak mají přístup k vyvážené stravě a získají i základní ekologické vědomosti.

Školní projekt kráčí ruku v ruce s „Cotton made in Africa“

Školní projekt je doplněním iniciativy založené v roce 2005 s názvem „Cotton made in Africa“ nadace Aid by Trade Foundation. Tato iniciativa si klade za cíl trvale zlepšovat výnosy a odbytové možnosti africké bavlny v nejchudších zemích jako jsou Benin, Burkina Faso, Mosambik a Sambia, a konkrétními kroky podporovat společensky odpovědné a ekologické pěstování bavlny. Nákupem výrobků z této speciální bavlny přispívá Tchibo i zákazníci ke zlepšení kvality života mnoha afrických drobných rolníků a jejich rodin.

bavlna

Tchibo je největší odběratel „Cotton made in Africa“

Tchibo podporuje tento projekt od roku 2008 a je v současné době největším odběratelem africké bavlny na světě. Od 13. června nabízí Tchibo pestrou módní kolekci s několika výrobky, pocházejícími z bavlny, vypěstované v rámci projektu „Cotton made in Africa“. Další výrobky z této společensky odpovědné bavlny se budou dostávat do prodejní sítě i v průběhu roku - například již v týdnu od 4.7.2011 to budou dámské mikiny a o týden později i ložní povlečení z bavlny „Cotton made in Africa“.

Reklama