Milá redakce a čtenářky Ženy-in,

obracím se na vás s prosbou o radu. Jsem vdaná a máme krásnou tříletou holčičku. S manželem se máme velice rádi a náš vztah funguje docela dobře. Říkám docela dobře, protože k té naprosté spokojenosti mi něco chybí. A to něco je přítomnost mého manžela.

Ale hezky popořádku. Když jsme se s manželem poznali, měli jsme společné i to, že jsme byli ve svých rodinách benjamínci. Oba máme sourozence starší minimálně o deset let a logicky také poměrně staré rodiče. To by nebyl až takový problém. Avšak tchán, krom toho, že už není nejmladší, byl vždycky ještě navíc velký despota. Vyznával tvrdě patriarchát a ženská je u něj na žebříčku úplně někde na konci, kdesi za rohožkou a domácími mazlíčky.

Ke mně se vždycky choval moc hezky, dokonce bych řekla, že mě má i moc rád, ale ke tchyni se chová naprosto příšerně. Nechápu, že s ním mohla tak dlouho vydržet. Nechává se od ní obskakovat jako král, ale nesmí mu do ničeho mluvit. Stačí jen letmé poklepání rukou na stůl a tchyně už nese kávičku.

To by také nebyl až takový problém, nebo byl, ale spíše pro tchyni než pro mě samotnou. Problém je v tom, že je už starý, občas se mu přihodí nějaká ta nehoda a poslední dobou se mu dost často stávalo, že šel v noci na toaletu, zatočila se mu hlava a on upadl. Bez pomoci se mu nepodařilo vstát, ale on si nenechal od své vlastní ženy pomoci.

Ta, celá zkoprnělá strachy, letěla ve dvě ráno přes celé město k nám pro mého manžela a ten zase s ní utíkal k nim. Když už to bylo popáté, začínala jsem mít tchána plné zuby. Ne proto, že je nemocný, ale pro tu jeho povahu, kdy on (NĚKDO!) na sebe nenechá sáhnout ženou! Manžel byl stále častěji vyčerpaný z práce, nevyspalý z noci a náladu měl na bodu mrazu. Nedávno tchán zkolaboval, dostal mozkovou mrtvičku a dnes leží v nemocnici.

Odmítá péči sester, takže ho museli napíchnout na umělou výživu, protože nějaká obyčejná ženská ho prý nebude krmit. No, zkrátím to, dopadlo to tak, že manžel každý den po práci běží do nemocnice, kde svého otce krmí, cvičí s ním i mluví. Večer přijde domu unavený, psychicky vyčerpaný a nemluvný. S dcerkou si lehne do pokojíku, přečte jí pohádku a společně usnou. A mně se to začíná zajídat.

Nechci být sobec, udělala bych pro své rodiče také cokoliv, ale naše manželství se hroutí, nevím, co je milování, ale ani obyčejné pohlazení a chvilka klidu. Mám pocit, že žijeme jen vedle sebe. A já nevím, co s tím…..

 
Reklama