Nevíte, kam na Velikonoce? Máme pro vás ještě jeden lyžařský tip - štýrské lyžařské středisko Tauplitz. Bojíte se, že už nebude sníh? Nemusíte, momentálně je na vrcholcích stále 380 centimetrů a teploty se pohybují kolem nuly. Po třech jarních týdnech se zkrátka ještě vrátila zima. O víkendu nasněžilo a v Tauplitz panují optimální podmínky pro jarní lyžování.

Tajný tip

areal

Německý lyžařský server skiresort.de vyhlásil Tauplitz jako nejlepší skiareál do 50 kilometru. Server hodnotí jednotlivé parametry střediska počtem hvězdiček a Tauplitz získal nejvyšší známky, tj. 5 hvězdiček z 5, v těchto kategoriích: sněhová jistota, upravené sjezdovky, ubytování na svahu, kvalita nabídky pro běžkaře a kvalita nabídky pro zkušené experty a freeridisty.

Tauplitz

Možná až překvapivě se dobré hodnocení neodráží ve vysokých cenách. Právě naopak. V nabídce jsou zajímavé paušály jako 4 za 3. Pokud přijedete v neděli nebo v pondělí, darují Vám hoteliéři jednu noc a jednodenní skipas zdarma. Za čtyři noci v soukromí se snídání a 3-denní skipas tak zaplatíte místo 196 pouhých 131 euro. V případě ubytování v hotelu nebo penziónu 144 euro. Nabídka 4 za cenu 3 platí až do 15. dubna 2012.

tauplitz

Na své si v Tauplitz přijdou jak nároční lyžaři, tak i začátečníci nebo rodiny s dětmi. Z celkového počtu 42 kilometrů sjezdovek patří 6 kilometrů mezi nejtěžší černé, zatímco červených i modrých je po 18 kilometrech. Převýšení sjezdovek dosahuje úctyhodných 1.069 metrů. Skiareálu dominují čtyři hlavní trasy sjezdovek, které jsou mezi sebou propojeny s pomocí neuvěřitelného množství krátkých vleků. Díky nim nemusíte nikde šlapat a můžete si užívat překvapivě rozsáhlé lyžařské safari. Nejdelší a nejlepší sjezdovky najdete podél nové kabinky na Mittersteinu. Naopak středně a méně náročné sjezdovky si užijete na náhorních svazích nad hranicí lesa.

Bežky a romantika

Pokud máte chuť si sjezdovky zpestřit běžkami nebo sněžnicemi, tak si najděte hotel na náhorní plošině Tauplitzalm. Jedinečná lyžařská vesnička Tauplitzalm-Dorf ve výšce 1.650 m nabízí více než 1.000 lůžek pro hosty, rázovité horské chaty a útulné restaurace s vyhlášenou štýrskou kuchyní. Tahle vesnička na horské louce je v zimě úplně bez aut, dopravu obstarávají rolby a sněžné skútry - kde jinde něco takového najdete?

Více informací v českém jazyce najdete na www.dietauplitz.com

Reklama