Nejspíš tragicky skončí pátrání po dvacetiměsíčním chlapci z Otic na Opavsku. Od včerejších večerních hodin po něm stále bezvýsledně pátrají hasičští záchranáři a policisté.

Chlapec se ztratil v úterý vpodvečer. V nestřeženém okamžiku odešel z nedostatečně oplocené zahrady, kde ho měl na starost jeho otec. Záchranářům nyní pomáhá i vrtulník s termovizí, který večer nemohl kvůli nepříznivému počasí vzlétnout, a členové hlučínského záchranného praporu.

Hasiči prohledávali i břehy říčky Hvozdnice několik kilometrů až po soutok s řekou Moravicí. Pátrání komplikuje rozvodněný tok Hvozdnice, po vytrvalých deštích je její hladina asi o 80 centimetrů vyšší než obvykle. 

Pohřešovaný chlapec

Dítě společně s jednačtyřicetiletým otcem trávilo úterní odpoledne a večer u stodoly, kde otec natíral dřevěný obklad. Přibližně kolem sedmé večer muž zjistil, že dítě zmizelo. Přivolaní hasiči a policisté začali okamžitě prohledávat nedalekou rozvodněnou říčku.

Starosta obce Jan Lhotský informoval obyvatele Otic o pohřešovaném dítěti pomocí obecního rozhlasu. Přibližně sto dobrovolníků se pak začalo na pátracích akcích podílet. Pátrání řídí Policie ČR. Záchranáři kontaktovali i České dráhy, zda chlapec nenastoupil do některého z projíždějících vlaků.

Chlapcovi rodiče prosí, aby se lidé, kteří ho dnes zahlédli, okamžitě obrátili na policii. Dvacetiměsíční Ondřej má na sobě zelenou mikinu, zelené gumáky, tepláky, maskáčovou čepici a červený šátek.

Reklama