Jsem Laci Fay a žiju každý den, jako by byl rok 1958,“ říká na začátku krátkého dokumentu žena, která vypadá jako vystřižená z filmů z 50. let. Reakce okolí na její styl jsou prý pozitivní. I kdyby ale nebyly, asi by se s tím vyrovnala. Tohle je prostě ona.

Měli byste dělat, co chcete, to, co vás dělá krásnými. Oblékat se, jak chcete, abyste se zkrátka cítili co nejvíce ve své kůži,“ vysvětluje Laci svůj životní styl. A co na to její manžel? Na svou ženu je náležitě pyšný. Lidé kolikrát prý zničehonic i zastaví auto, když vidí Laci, jak se prochází ve svých retro outfitech a s dokonalým účesem. Na svém městě má Laci nejradši retro bistro, ve kterém mají i dobový jukebox.

Inspirací jsou jí prarodiče

Inspirací jí byly historky její babičky a dědečka, kteří se vzali v roce 1955. Když si prohlížela fotografie a poslouchala zážitky, říkala si, že to musela být ta nejlepší doba za všech. Všechno jí připadalo krásné, barevné, optimistické.

laci.jpg
Foto: YouTube/In The Know 

Před několika lety si manželé Fayovi koupili dokonce dům, který byl postaven v roce 1953. Uvnitř ale muzeum 50. let nečekejte. Laci zkombinovala nadčasové kousky s těmi retro. Asi nejvýraznějšími prvky jsou dobová televize a lednice v autentické pastelově zelené barvě. Jediný pokoj, ve kterém nejsou žádné retro doplňky, je jejího syna. Nedá se ale říct, že by vášeň pro retro s maminkou nesdílel.

Když naši do nového domu začali kupovat věci z druhé ruky, myslel jsem si, že je to ujeté. Teď mi to ale přijde normální. Sám mám radost, když na něco natrefím,“ říká Conner a jeho maminka dodává „Myslím si, že každý je svým způsobem nějak divný, důležité ale je dělat to, co milujeme.“
 

Reklama