Děkujeme za krásnou exkurzi slovem i obrazem po Dominikánské republice, kterou nám poslala čtenářka s nickem lalica

Milá redakce, srdečně zdravím všechny, co už mají dovču za sebou, ale i ty, které se na ni teprve chystají. Jelikož můj muž letos slaví kulatiny, dopřáli jsme si únorovou dovolenou v Dominikánské republice.

dominikána

Muž mě musel hodně dlouho přemlouvat, nejsem milovníkem létání a zvláště ne dlouhého. To naše trvalo cca 13 hodin. Právě tato jubilejní dovolená byla ta nejkrásnější.

domin

Dominikánci jsou velmi pohostinní, přívětiví, i když je většina z nich chudá. Nezaměstnanost je obrovská, štěstí mají ti, kteří získají práci právě v hotelových komplexech, jejich mzda činí zhruba 250 dolarů za měsíc. Měli jsme famózního průvodce Igora, který nám o této zemi i o jejich sousedech Haiťanech řekl mnohé.

domin

Dominikánec je šťasten , když jsou on a jeho blízcí zdraví, když se mohou všichni najíst a mají kde hlavu složit. Kéž by toto pravidlo platilo i pro mnohé z nás.

domin

Ženeme se za úspěchem, pořád spíláme na nedostatek toho či onoho a v tom koloběhu zapomínáme ŽÍT !!!

domin

Krom jiného jsme viděli i plantáže s cukrovou třtinou. Tato dřina při sklizni patří k těm nejhůře placeným a nejvíce namáhavých pracím. Většinou jsou najímáni Haiťané, kteří mají 10 dolarů za 1 tunu odevzdané třtiny.

domin

Pracují v horku, padá na ně lepivá sladká šťáva a pak je čeká odpočinek v chudých slamech bez  důkladné hygieny a hlavně nemají šanci svůj život změnit. Pokud by chtěli náhodou přidat, najmou si majitelé jiné brigádníky, kterým těch 10 dolarů za tunu bude stačit. Mnoho z plantáží patří firmě Cocacola, která se pyšní tím, že v jejich nápojích je zdravý třtinový cukr. Zapomíná dodat, že na plantáže nekupuje stroje, protože by jí tak sklizeň vyšla daleko dráž než, když jí v potu tváře sklidí Haiťané.

lalica

Zážitků z této krásné země bylo samozřejmě daleko víc, ale o nich zase někdy příště.

lalica

Věřím, že to musela být nádherná dovolená a dodatečně blahopřeji k jubileu

Pochlubíte se také svou dovolenou, milé ženy-in? Máte nějaké hezké fotky nebo zážitky? Podělte se s námi o ně.

Na vaše fotografické, ale i textové příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama