Vážené ženy-in, ráda bych se s vámi podělila o úsměvný zážitek, který se mi stal v době, kdy mi bylo asi 13 let.


Byla středa a tou dobou k nám před barák vždy jezdil kontejner na tříděný odpad. A protože jsme rodina pečlivá a odpad hezky třídíme, nachystala nám mamka do  kuchyně hromady věcí, které byly potřeba vyhodit. A tak jsme se do toho se sestrou pustily.

Lítaly jsme po schodech jako divé (to víte, za zimu se toho hodně nashromáždilo) a asi po hodinovém nošení a třídění zbyla v kuchyni poslední krabice plná všelijakých papírů a faktur. Tak jsem ji odnesla, krabici pečlivě roztrhala, aby se vešla do přeplněného kontejneru, a spokojeně odešla.


Večer přilétla do pokojíčku vyděšená mamka s dotazem, jestli jsme náhodou někde neviděly krabici s papírama.  V klidu jsem jí odvětila, že jsem ji vyhodila, když byla v kuchyni u věcí do kontejneru. Načež mamka s hrůzou v očích řekla, že ta krabice byla taťkova celá práce, jsou tam všechny firemní faktury a celé to mělo hodnotu skoro jeden milion korun!!!


A tak se rozjela akce "záchrana firmy" - táta obvolal společnost, která měla na starost kontejner před domem a po dlouhém domlouvání a shánení šéfa (chudák, už dávno spal, bylo totiž něco kolem 22,30 hod.) se taťka plazil do útrob kontejneru, ve kterém měly být ztracené faktury, a pečlivě s baterkou vybíral ty, které patřily jemu.


Dověděli jsme, jaké jsme měli obrovské štěstí, protože normálně kontejner večer odvážejí a odpad se rovnou drtí a ničí. Nevím, nevím, jak by to dopadlo, kdyby všechny faktury zmizely v nenávratnu...,

ale představa taťky, jak je uvnitř kontejneru, mě vždycky rozesměje :)

Přeji krásny den
Enya


Enyo, Enyo - při představě, že mi něco podobného udělají mé děti, se mi zatmívá před očima. Spíše by mne zajímalo, co řekl vám druhý den ráno.. Jak se na to tvářil. A jestli dal vše dokupy, nebo ne.

Ale i ty soutěžíš o knihy.

A ostatní mohou posílat své příběhy, veselé historky apod. na e-mail:

redakce@zena-in.cz

Reklama