Ahojky,tak v naší rodině by mělo být jméno JOSEF víc než státní svátek...-můj tatínek se jmenuje Josef,můj manžel je taky Josef,a manželův tatínek je jak jinak,než taky Josef. Naši dědečkové byly taky Josefové,ale už nežijí. Takže Josefů víc než dost!

Můj manžel vyprávěl,že když chodil na základku,tak své jméno vyloženě nenáviděl...,že když mu spolužačky začaly zpívat: "Pepíčku počkej...Mařenko nač pak?"-byl červený víc než rak,za své jméno se styděl tak,že se schovával pod lavici,a to holky popichovalo k tomu,aby mu tu písničku co nejčastěji opakovali...! Ale prý jak dospíval,už mu to jméno tak ošklivé nepřipadalo...prostě je to náš PEPA a hotovo!

Jelikož máme dvě dcery,tak jsme naštěstí nemuseli řešit to,jestli se miminko bude jmenovat Josef nebo né( již ve dvacátém týdnu těhotenství jsme si nechali říct pohlaví),třetí mimčo jsme neplánovali,ale člověk míní-život mění-já těhotná-byla jsem si jistá,že to bude zas e holčička,ale když nám pan doktor řekl,že to bude kluk-jenom jsem doufala,že se nebude jmenovat po tatínkovi!?!? Jméno jsem psala až cestou do porodnice,a že nevíte jak se náš kluk jmenuje? Loni v létě se narodil-a jmenuje se PEPÍK!

Abych nezapoměla,naše ulice je dost malá,ale když to tak počítám tak na deset domů tu máme devět JOSEFŮ-hrůza,co? 19.3. je to tady náročné-!

A aby toho nebylo málo,tak můj manžel má stejné křestní jméno,jako můj tatínek, a jsou narození ve stejný den 7.4.-je mezi nima třicetiletý věkový rozdíl! Vždycky se smějí,že se "HLEDALI,AŽ SE NAŠLI"(tchán se zetěm mají stejné křestní jméno i datum narození)!  Takže od března do dubna důvodů k oslavám víc než dost! Už raději končím,protože Pepíček junior se v postýlce hlásí o slovo...! 

Krásný den přeje všem Bohuša

Text nebyl redakcí upraven.

U vás vládne nějaká Pepománie!

Dnes jsou v hlavních rolích vaše křestní jména. Jaké je to vaše? Mělo vaše jméno vliv na výběr vaší přezdívky na Ženě-in? Znáte jeho původ a význam? Věříte na věštbu podle jména? Kdy slavíte svátek? Je vaše jméno vůbec v kalendáři? Znáte někoho s netradičním jménem?

Jmenujete se po otci, matce, po prarodičích, nebo vás pojmenovali podle jiného klíče? Má několik členů vaší rodiny stejné jméno? Jak je pak oslovujete, sejdou-li se pohromadě, aby nevznikaly zmatky? Váže se k vašemu jménu nějaký příběh? Jste se svým křestním jménem spokojená, nebo byste chtěla raději jiné? A jak mu sluší vaše příjmení?

Své příběhy, úvahy a zamyšlení můžete posílat na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme během celého dne zveřejňovat a autorka toho nejzajímavějšího od nás dostane sladkou odměnu.

Odhalujeme další kousek!

soutez

Reklama