Milá redakce ŽENY-IN,
 
 
patřím k bohužel k starším maminkám a v době kdy jsem rodila první dceru nebylo možné ,aby tatínek byl přítomen u porodu.V lednu roku 1990 to již možné bylo,ale tatínek se nacházel  tehdy na jiném kontinentu,a tak se o narození druhé holčičky dozvěděl faxem s delším spožděním.Od té doby uplynulo patnáct let a tatínci se na porodních sálech prohánějí a utěšují své ženy jakoby nic :-).
 
Tento víkend jsem shodou okolností trávila večerní posezení s hlavními aktéry příběhu a okterém chci psát.Kamarádka-porodní sestra,ale říkáme jí babka Alča a moje kamarádka s kamarádem,kteří čekali první miminko před třemi lety.Při pohledu na jejich nádhernou vlasatou princeznu jsme zavzpomínali,jak to všechno před třemi lety bylo.
 
Maminka Jaruška tehdy jí bylo 23.let, celé těhotenství nesla statečně.Ovšem tatínek kterému se měla narodit první dcerka a byl už v pokročilejším věku,chtěl mít všechno pod dohledem,a tak poprosil naši kamarádku Alenku-porodní babku,aby jeho ženu důsledně na porod připravila.Mamina už tři měsíce před porodem byla i s manželem tak proškolená,že by mohla s fleku rodit a manžel by mohl asistovat
porodníkovi :-).
 
 
Pár dnů před stanoveným termínem si holčička vzpoměla,že už u maminky v bříšku nebude a že se hodlá narodit.Kamarádka která prošla podrobným školením vstala,přichystala se na cestu do porodnice
a až poté vzbudila budoucího tatínka.Tatínek rozespale zíral co se jako stalo,hned telefonoval porodní babči.Lítal po domě,nebyl schopen se obléct.Zkrátka byl z toho tak mimo,že vyběhl do mrazivé noci v papučích.
Nastartoval auto a uháněli do porodnice.Cestou vzali porodní babču a za utěšovaní obou, tatínka dopravili do porodnice.
 
Po příjezdu do porodnice,přikázala babča Alenka mamince ať zatím cvičí na balónu a tatínek jí masíruje záda,než v pokoji,kde mělo přijít na svět děťátko vše připraví.Dle vypravění masírovala tatínka maminka,který byl zelený při pohledu na všechny nástroje a dělalo se mu mdlo z nemocničního pachu :-).
 
Přiblížila se doba porodu, Jaruška začala mít bolesti,které bravůrně zvládala.Babča Alenka zavelela.. "Maminko, vlezte si zatím do vany ať ulevíte bolestem",...a odešla.Když se vrátila..čekalo ji v pokoji
překvapení.Ve velké vaně,kde si rodičky ulevují od bolestí se čvachtal i bledý tatínek spolu s budoucí maminkou :-).Chudák zmatený nepochopil,že povel vlezte si do vany patřil budoucí mamince a ne
i tatínkovi :-) !!!
 
Sloužící sestřičky za  řádného chechotu porodily za pár minut nádhené děvčátko a dodnes vzpomínají na jednoho tatínka,který se před několika lety v pohodě osvěžoval v porodní vaně :-). 
 
 
Přeji hezký slunečný den a všem budoucím maminkám a tatínkům pevné nervy a zdravá a krásná miminka !
 
 
Čtenářka Evalota
 
Tak to je gól! Díky. Tatínek v porodní vaně, aby si ulevil od bolesti.... :o)))) Alespoň budou mít na co vzpomínat. :o))
 
 
Dnes si vyprávímě historky na téma - tatínek u porodu. Máte také nějakou? Napište.....
 
 
Reklama