Rodiče mají občas nepříjemné řeči, určitě to znáte... Jak by to dopadlo, kdybyste porovnala svoje vysvědčení s tím, jaké známky měl tatínek? O tom nám napsala čtenářka cicinka.

Když se cicinka podívala na tatínkovo vysvědčení, trochu ji to překvapilo...


Hezký den přeju,

můj příspěvek k vysvědčení bude krátký. Není to žádná velká sranda, ale přesto mě to tehdy malinko vykolejilo. :-)

Už ani nevím zda to bylo vysvědčení pololetní nebo ne konci roku. Na základní škole jsem od třetí třídy proplouvala s jedničkama a dvojkama. Vždy to vyšlo tak, že jsem měla ještě vyznamenání. To až pak v osmé třídě se něco pokazilo a najednou vyznamenání nebylo.

Rodiče a hlavně tatínek, dbali na to, abysme se se sestrou učily dobře. Prostě, aby nebyl důvod ke stížnostem a zřejmě měli obavu i o naši budoucnost, což mě tehdy fakt nedocházelo. Takže táta vždy to vysvědčení okomentoval, zkritizoval některé dvojky, že to být nemuselo a tak. Mě docela ty řeči prudily. Ne, že bych byla vyloženě naštvaná, ale měla jsem pocit, že víc už stejně dělat nemůžu.

Tak tehdy jsem donesla vysvědčení domů a než se táta vrátil z práce, šla jsem se mrknout jaké známky v té třídě měl on. To kdyby náhodou chtěl moc kázat. :-) Musím podotknout, že táta se učil vždy výborně, premiant. Myslela jsem, že si řeknu, že v tom vyšším ročníku je to učení už dost těžké. A tak jsem to chtěla porovnat s tátou, že jako možná měl taky nějaké ty dvojky. A byla jsem zklamaná. Táta měl samé jedničky! Byla to sedmá třída.

Takže takhle dopadlo mé srovnání s rodičem. Možná i nějaké to kázání bylo, ale to už si nepamatuju. Pamatuju si jen to překvapení z tátových jedniček :-)

Zdraví cicinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dne je: Vysvědčení.

  • Co vy a vysvědčení?
  • Co vaše děti, jak dopadly?
  • Máte nějakou historku na téma vysvědčení?
  • Vzpomínáte si na něco, co vás opravdu nadchlo (zklamalo, pobavilo....)?
  • Měly jste ve škole nějakého nezapomenutelného učitele/ku?

Napište nám také! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá úžasnou knihu Lesohrad od Brandona Mulla (Příběhy z kouzelné obory I). Příspěvky posílejte dnes nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu. Moc děkujeme!

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: VYSVĚDČENÍ

les

Reklama