Toto přání posílá svým rodičům v příspěvku k dnešnímu tématu čtenářka Militka. A s jejím příspěvkem si můžete přečíst také básničku čtenářky Krokodýlice...

Dva příspěvky v jednom. Jeden od čtenářky Militky, druhý od Krokodýlice. Oba k dnešnímu tématu: Kontakt s rodiči...


Dobrý den, patřím mezi ty šťastnější, kteří mají stále oba rodiče. Oba pocházejí z malého města, ale odstěhovali se do „zlaté kapličky“, kde měli svatbu a postupně se jim zde narodily tři děti.
Na malé město se i se svými dětmi pravidelně vraceli za rodiči. Pro mne i mé dva sourozence to byl druhý domov, kde jsme trávili víkendy i prázdniny.
Když mi bylo osmnáct let, našla jsem si chlapce a ve dvaceti jsem se do městečka trvale přestěhovala. To už ale z mých prarodičů žila jenom babička z maminčiny strany. Moji rodiče k ní pravidelně jezdili, takže jsem se vídala i s nimi. Bohužel, před dvanácti lety, právě, když jsem čekala miminko, babička nás navždy opustila. Byla mi jako vlastní máma, takže chvilku trvalo, než jsem se vzpamatovala. Narození holčičky, kterou jsem po babičce pojmenovala, mi dalo opět chuť do života.
Mám o pět let mladší sestru, která byla dlouho „na ocet“. S manželem jsme ji brávali mezi nás, do ochotnického spolku. Zde se později seznámila se svým budoucím mužem a odstěhovala se za ním. Začali bydlet v bytě po babičce. Bydlely jsme tedy ve stejném městě, ale idylka se nekonala. Sestra chtěla naše rodiče jenom pro sebe. A dosáhla toho. O co víc se ke mně naši nehlásili, o to víc jsem trávila volný čas s rodinou mého muže. Zvykla jsem si na studené „ahoj“, když jsme se se sestrou občas náhodně potkaly, i na to, že mě nechávala stát ve dveřích, když k ní přijeli rodiče a já je chtěla vidět. Jediný tatínek mě občas pozval dál a uvařil kávu.
Sestře se narodily dvě děti, a když jí skončila mateřská dovolená, vrátila se s celou rodinou zpět do hlavního města, kde bydlí u našich rodičů.
Zvyk je železná košile, a tak rodiče stále jezdí na víkendy do našeho městečka(zřejmě si potřebují také odpočnout). Opět jsme se sblížili. Snažím se jim pomoci, jak to jde, ale to je vlastně oboustranné. S maminkou trávím hodně času na zahrádce a s tatínkem diskuzemi o všem možném. Po sedmileté odmlce jsou to zase ti moji zlatí rodiče. Jsem šťastná, že je mám. Nedokážu si představit, že by mi „odešli“ a já jim nestačila říct všechno to, co mi leží na srdci a za co jsem jim vděčná. Tati, mami, mám vás moc ráda!
Militka


Dobrý den!

Posílám malý příspěvek na dnešní téma:

Máme dvě babičky a dva dědy.
Mamka, taťka i tchán a tchýně.
Kdy jsme kde byli naposledy?
Kdy jsme jim vpadli do kuchyně?

Co ještě přidat do ankety:
Proč tam jdu, z jakého důvodu?
Jestli jen došly cigarety
a bylo datum důchodu.

I rodiče jsou jenom lidé.
Stejně tak jejich děti taky.
Je fajn, když to těm lidem vyjde
- nemají z dětí darebáky.

Jsem Bohu vděčná za rodiče.
Bojím se, až tu nebudou.
Dali nám od života klíče,
Kéž neskončí to ostudou.

Hezký den všem rodičům i dětem přeje
Krokodýlice

PS: A abych odpověděla na otázku. Navštěvujeme se. S těmi bližšími častěji, s těmi vzdálenějšími méně často, ale na delší dobu. A také si voláme. Jsem moc ráda, že máme komu.

Pozn. red.: Texty neprošly jazykovou korekturou.

Téma dne 17. února 2012: Jak často se vídáte s rodiči?

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Okolo sedmnácté hodiny se dnes dozvíte, která z přispěvatelek získala slíbený balíček čokolád Merci v hodnotě 500 korun.

Merci

Reklama