Jak si užíváte léto?
Letos je to naprosto báječné léto, projela jsem Středozemní moře a hned několik zemí a ostrovů (Sicílie, Sardinie, Mallorca...), navštívila jsem přátelé na Šumavě, rodinu v Opočně a okolí. Odpočinula jsem si a načerpala jsem potřebnou energii na další pracovní období. Jupííí!!!
5b72d345015a3obrazek.png

5b72d36daad9bobrazek.pngCo máte nejraději na tomto období?
Naprosto všechno - vůni léta, západy slunce, taboráky, koupání a procházky v přírodě, hory, zámky a hrady, projížďky na koni nebo skútru, sbírání hub, české poutě, letní kina a venkovní zábavy, návštěvy u rodiny a přátel na chalupách... Miluju české léto s kovbojem!!!

Co nejraději nosíte a v čem se cítíte dobře?
Mám ráda příjemné a jemné materiály, které jsou vzdušné a hodí se pro letní období. Mám třeba ráda dlouhé etno volnější šaty nebo sportovní pohodlnou módu.

Najdete si čas i na letní pohodu a na dobrou knížku?
Jasně, čtu ráda historii faktu a biografie nebo naučnou literaturu a knihy pro osobní rozvoj. Miluju knihy od Robina S. Sharmy nebo Eckharta Tolleho. Nedávno mě velmi oslovila kniha Honzy Mühlefeita - Pozitivní lídr nebo Erika Taberyho - Opuštěná společnost. Doporučuju!

5b72cefd03efbobrazek.png

Jaké aktivity vás momentálně zaměstnávají ve spojení s vaší Nadací Krása pomoci?
Vedle komerčních aktivit pro mé klienty, kdy většinou fotím, natáčím a účastním se jejich eventů, se práci pro nadaci věnuju stejně intenzivně, a to zvlášť nyní ve spojení s desátým výročím od založení naší nadace Krása pomoci. Chystáme výjimečný česko-francouzský večer k 10. výročí práce Nadace s vystoupením legendy stříbrného platná Pierra Richarda, na podzim představíme nové Cuvé RODOKMEN, zúčastním se jako Youth advocade for elderly a SDGs ambasadorka mezinárodní konference u příležitosti mezinárodního dne seniorů 1. 10. 2018 v OSN v ženevském Paláci národů, kde budu mít projev. Protože jsem jedna z osobností kampaně ke 100. výročí ČSR, zúčastním se jejich oslav jak v ČR, tak po světě, například v NYC a Ženevě, budu přednášet na Vysoké škole v Praze o neziskové činnosti a sociální práci atd.

Když to tak shrnu, bude to zase jízda, ale miluju to, co dělám a těším se na všechny pracovní aktivity, které mě do konce roku čekají.
5b72d419e6777obrazek.png
Jaký máte sama vztah k seniorům, vycházíte z osobní zkušenosti, z vaší rodiny?
Moje babička na mě měla v dětství velký vliv, významně mě pomáhala vychovat. Tenhle vztah mě ovlivnil na celý můj život a pochopitelně jsem z něj pro zakládání své neziskové organizace vycházela. Celá rodina se stará o naše stárnoucí příbuzné a byla jsem k tomu vedená odmalička.
5b753f2a91ae7obrazek.png

Co pro vás znamená práce spojená s pomocí?
Znamená to pro mě naprosto přirozenou věc, kdy moje přesvědčení o životě a jeho hodnotách, přirozeně promítám do svého konání v každém dni. Radost ze života a pomoc ostatním, je to, proč tady přece jsme.

Jsou některé příběhy pro vás osobní?
S některými klienty, kterým pomáháme žít důstojný život v jejich domácím prostředí, se znám víc a určitě mi přirostli k srdci. Jsem šťastná, že našim projektem “Doma bez obav” můžeme měnit životy seniorů k lepšímu a zabraňujeme jejich umisťování v ústavní péči, kam téměř ve všech případech nechtějí. Pomáháme seniorům vyřídit příspěvek na péči, přes zařízení pečovatelské služby nebo osobní asistence či zařízení kompenzační pomůcky, až po spojení s dobrovolníky, kteří ty nejosamělejší klienty pravidelně navštěvují u nich doma.

Mám z naší desetileté práce pochopitelně, obrovskou radost!
5b72d3b3e6a67obrazek.png

Sledujete je dál?
U některých klientů je to jednorázová pomoc nebo poradenství pro ně a jejich rodiny, s některými jsme v kontaktu roky a jejich služby pro ně se mění a průběžně je upravujeme, dle jejich aktuálních potřeb. S některými jsme tak v kontaktu léta.
5b72d4a17fc10obrazek.png

Zdroj fotografií: photos.app.goo.gl/oqXyT2NE6w4EMci59,we.tl/s-4ffu3lNVRm

Taťána Gregor Brzobohatá (30)

  • Předsedkyně správní rady nadace Krása pomoci, influencerka a aktivistka, česká topmodelka, jediná světová vítězka Miss World z ČR a SDGs ambasadorka OSN.
  • Vedle úspěšné dlouholeté kariéry v komerčním businessu se přes 12 let věnuje podpoře sociální oblasti a mentoringu.
  • Je to jedna z mála mezinárodně působících osobností, která se zaměřila na podporu seniorů.
  • V roce 2008 založila nadaci Krása pomoci. Její nadace Krása pomoci podporuje 10 let seniory v ČR a za tu dobu podpořila moderní sociální služby pro seniory částkou přesahující 30 mil. Kč.
  • Její nadace stojí za projekty “Doma bez obav” nebo “Stařešina do každé korporace”.
  • Tímto zaměřením je fenoménem své doby a mladé generace. I díky tomu byla označena organizací World Network of Young Leaders and Entrepreneurs (WNYLE) za mezinárodního lídra mladé generace.
  • V roce 2014 byla zařazena do prestižního žebříčku Forbes “30 pod 30”.
  • V současné době zastupuje český neziskový sektor v OSN a je ambasadorkou SDGs (Cílů udržitelného rozvoje). Nedávno se v OSN zúčastnila jako vybraný motivační speaker největší akce pro mladé delegáty a influencery z celého světa, ECOSOC Youth Forum 2018, a také Komise pro postavení žen, kterou organizuje UN Women, kde mluvila o roli žen v neziskovém sektoru a problémech genderové rovnosti, a zastupovala tak ČR v oblasti lidských práv.

Uložit

Uložit

Reklama