O svém tátovi jsem toho napsal tady do magazínu už hodně. Z mé výchovy vypadl, když jsem byl v pubertě. Jeho roli měl tak trochu přebrat o dva roky starší brácha. Myslím, že to je velká škoda, že jsem tátu neměl šanci poznat v dospělosti.

dad

Pro dítě-kluka je určitě role otce v rodině úplně jiná než pro dítě-holku. Náš táta vypadl z výchovy, když jsem byl v pubertě (a vlastně vzhledem k jeho zdravotním problémům ještě dřív). Jako každý puberťák, i když jsem to nevěděl, jsem zoufale hledal mužský vzor. Brácha, který mi ho měl podle mámy dát, to samozřejmě být nemohl, nebyli jsme od sebe dostatečně věkově daleko a navíc mi byl vždycky jako vzor předkládán, takže jsem se tomu přirozeně vzpouzel.

V té době jsem se upnul k několika přátelům. Takže se ve mně vzory strašně mixovaly. Samozřejmě jsem se také o to víc upnul k mámě a skončilo to prací pro ženský internetový portál.

Je pravda, že jsem asi díky tomu daleko méně chlapák a o trochu citlivější než normálně chlapi jsou. Ale nemyslím si, s nabytými životními zkušenostmi, že je mi to příliš ku prospěchu. V mnoha ohledech jsem váhavý a říznu, až když je pozdě.

Narušená rovnováha vztahu našich rodičů – nikomu to nekladu za vinu, máma nám byla skvělou mámou – ve mně také evidentně nevybudovala příliš srozumitelný vztah k vlastní rodině. Na jednu stranu toužím po harmonické domácnosti a dětech, na druhou stranu mám neustálé pochybnosti. Hodně mých vztahů na tom ztroskotalo, dokonce i jedno manželství. Pevně věřím, že se jednou vše dostane do správných kolejí, ale čas mi pomalu, ale jistě odkapává...

Takže za mě: Úloha otce v rodině je pro kluka puberťáka nenahraditelná.

Téma dne 14. 7. 2013: Role otce v rodině

  • Vyrůstala jste v kompletní rodině?
  • Jaká je, podle vás, úloha otce v rodině?
  • Myslíte si, že se úloha otce v rodině za posledních řekněme 30 let změnila?
  • Je vůbec v dnešní době (podle vás) otec v rodině důležitý, nebo si pohodově vystačí matky samoživitelky?

Otázek na téma úlohy otce v rodině je strašně moc. Odpovězte na jakoukoli, které vás napadne, byť jsem ji zde nenadhodil. Zajímají mě vaše zkušenosti z dětství, z manželství... Zajímají mě vaše názory! A proč, že jsme vybrali toto téma? Ano, tušíte správně, třetí červnovou neděli budeme slavit Den otců. Věřím, že máte ke svým tátům dobrý vztah a že jim v neděli uděláte nějakou pěknou oslavu! Můžete mi také napsat, co pro svého taťku na neděli chystáte. Pro jednu čtenářku, která přispěje k tomuto tématu, tu mám připravený balíček se sušenkami OREO v hodnotě 200 korun – takový malý sladký dárek. Příspěvky posílejte nejpozději 14.7.2013 do 15.00 hodin na e-mailovou adresu...

oreo2

Reklama