Přeji všem čtenářům příjemný den,
nevím, co mám dělat, tak se obracím na čtenářky (čtenáře) ŽI. Máme problémy s otcem. Pro mě a pro bratra je to pouze chlap, který s námi žije. Nikdy se o nás nezajímal, na mámu taky není hodný, nedává jí peníze (jen jí každý měsíc vyměří kapesné a na víc nemá nárok a ještě si myslí, jak rodinu skvěle neživí - fakticky nás živila vždy máma. S bráchou se podle svých možností snažíme přispívat). Otec pracuje jako OSVČ a co já vím, tak si dokáže vydělat slušné peníze, i když nikdo přesně neví kolik. Máma má dvě zaměstnání a honí se od rána do večera. Otce nikdy nezajímalo, jestli na něco nepotřebujeme, pokaždé, když jsme na škole potřebovali s bratrem peníze, posílal nás za mámou.
 
Teď k problému. Před nedávnem jsem měla s přítelem velké výdaje - kupovali jsme pozemek. Já moc nevydělávám, přítel má příjem slušný, jenže jsem čerstvě po škole, takže o ušetřených penězích si můžeme nechat zdát. Zkrátím to. Totálně jsme se finančně vyčerpali a nyní se ještě musíme vzít, protože na budoucí úvěr bychom nevyšli s výplatama. Otce nezajímal ani pozemek, ani naše kvapem blížící se svatba, pouze to každému na potkání oznamuje, přestože jsme chtěli jen svatbu v kruhu rodinném (pro nedostatek peněz). Svatbu nám pomáhá platit máma. Otec si naopak pozval osm lidí a nezajímá ho, kde na to vezmeme. Aby toho nebylo málo, tak nám ještě nařizuje, jakou svatbu udělat a kde atd. Už nás tím dokonale štve.
 
Co radíte? Dopaluje mě, že pak se na obřadu a hostině bude chovat, jako kdyby to všechno platil a bude ze sebe dělat takovýho miloučkýho hodnýho tatínka ..........! Máma si ho vybrala, mám pocit, že ho má pořád ráda, i když nevím proč. Nevím, jak se mám k němu chovat!


No, je to táta, takže se těžko radí, ale já bych v tvém případě řekl jednoznačně, na svatbu mohou jen ti, které pozveme my. Nikdo jiný!

Ale jak píši, tyhle rodinné vztahy jsou vždy problém....

A mezi chlapama dne přibyl dnes další, jukněte se sem: Chlapi dne