A máme tady další vzpomínku na dětská léta a strasti s účesem. Čtenářka s nickem lalica se styděla za účesy, které na její hlavě tvořil tatínek. Sama se pak ale také „potatila“a stříhala své děti. Jak se jim to líbilo, se dočtete v jějím příspěvku, za který samozřejmě děkujeme.

Milá redakce, vlasy to je téma, o kterém bych mohla dlouze psát a vzpomínat. Když jsem byla malá, mým dvorním kadeřníkem byl táta. Sice nepoužíval „ kastról“,ale jeho vlasové kreace vždycky skočily tímto stylem. Spolužačky měly zapletené copy, culíčky jen já se krčila někde v koutku a snažila jsem se vyhnout dotazům: Kdopak tě děvče asi střííííhal?! Všichni dobře věděli, že můj táta, vesnický policat, je všeuměl všeho druhu. Šil nám doma oblečení i pyžámka, opravoval hračky, vyráběl jednoduchý nábytek.

Stříhal sousedy a opravoval jim domácí spotřebiče. Mnohokrát se mu pak ve vyšetřování různých přečinů krádeží a mordů, hodily i tyto vlohy. Poznal „ rukopisů všech grázlíků v naší vesnici a tak byla na svou dobu celkem bezpečná.

S vlasy jsem začala kouzlit i já. Bylo mi asi 15 let a jedna ze spolužaček, vědoma si toho, že můj táta umí, chtěla po mně zkrátit ofinu. Sestříhávala jsem ji tak dlouho, až byla těsně u čela. Milá Boženka chodila měsíc do školy s čelenkou. Dorůstající štětinky umně ukryla pod pletený pásek. Do půl roku tuto módu přebrala skoro všechna děvčata, i když se nikdy nedozvěděla, proč  Boženka čelenku  nosí!

Doma jsem naše malá robátka stříhala sama tzv. ořezávátkem. To byl vždycky v koupelně řev ! Ten, co čekal na stříhání, se mi snažil někam ukrýt, ale já jsem jej vždy vyžďárala někde ze skříně nebo z komory a šlo se na věc.

Mladší syn, vida trápení starších sourozenců, říkal, že si čepku z hlavy nesundá. Taky že jo, kraje přichytil kanagonem. Takže šel poprvé k holiči, ale musela jsem si počkat, až měl konec směny a ostatní neviděli, jak mu odstříhává z hlavy baret.

Od tohoto dne jsem už naše děti nestříhala! I když nejsem příliš v holičských manýrech kovaná, svého muže stříhám už 3 desítky let a jak si pochvaluje. Ovšem ještě mi ani jednou nezaplatil,a tak se chystám, že mu k jeho kulatinám připravím dlouhou fakturu za své služby...

lalica

Pokud mu naúčtujete jenom to stříhání...

Čas pro dnešní téma se pomalu chýlí ke konci, takže máte poslední šanci poslat příspěvek.

redakce@zena-in.cz

 

Reklama