Moje nejstarší vzpomínka na tátu je, že mne v noci drží za ruku, uklidňuje mne a já ležím v batolecí postýlce.

Mámu si nepamatuju, že by kdy vstala. Vždycky to byl táta, kdo na moje volání přiběhl. Nicméně první "delší" vzpomínka je z doby, kdy mi muselo být něco málo kolem tří let, a je určitě z léta.

Táta mne občas brával na služební cesty do Prahy, kde přednášel, a protože se tenkrát dalo z Brna do Prahy létat letadlem a vysoká škola takový způsob dopravy uznávala, tak jsem jako malý mrňous byla ostřílený letec. Tenkrát  jsem na sobě měla bílé tričko, modrotiskové kalhoty s pejskem na koleně a děsně jsem se těšila, že v letadle dostanu bonbón. Světlé vlásky jsem už měla taky načesané a táta si ještě chystal do aktovky nějaké materiály k přednášce.

Jenže já jsem měla pocit, že ještě nejsem dost krásná, a protože chystání trvalo tátovi nějak dlouho, tak jsem odkráčela do koupelny. A tam mi hned bylo jasné, co mi chybí - pořádná vůně. A hrkla jsem si na hlavu půl lahvičky šampónu. Konečně jsem voněla jako pořádná ženská!!!! Jenom mi unikalo, proč máma tak ječí a táta nervózně dupká. Letadlo jsem stihli, ale já byla po vzlétnutí děsně uražená, protože a) mi ten šampón máma smyla b) v letadle došly bonbóny se žirafou a měli jenom ty s pejskem. No uznejte, co je to za letadlo, když nemají dost bonbónů se žirafou?

A tehdy se táta projevil jako pravý džentlmen. Osobně vyjednal, že pán, sedící přes uličku, si se mnou vyměnil svůj "žirafový" bonbón za můj "pejskový". Ještě teď, když na to vzpomínám, mám ten hřejivý pocit, že táta dokáže všechno zařídit a že s ním se nemůže nic stát.

A za ten pocit jistoty ti, táto, moc děkuju!!!!

V.


Děkujeme za pěkný "pejskový" příběh :).

redakce@zena-in.cz

Reklama