Už sedmým rokem se po celém světě koná Mezinárodní den bez bot, který iniciovala značka TOMS. Cílem je upozornit na to, že víc než čtvrtina obyvatel planety nevlastní jediný pár bot a žije celoročně bosa. A tato akce dorazila i do Prahy, koná se už zítra 29. 4. od 16 hodin v centru Prahy!

Boty jsou v mnoha oblastech nedosažitelným luxusem. Nejvíce znevýhodněny bývají děti: bez bot totiž nemohou chodit do školy. Buď do ní fyzicky nedojdou, nebo je bez bot nepustí do školní budovy.

Připojte se k pražskému bosému průvodu, který hudebně doprovodí Jan P. Muchow, zpěvačka Never Sol, Tata Bojs, Please the Trees a zpěvačka Charlie One. Průvod bude zakončen v baru Bajkazyl na Náplavce, kde si Tata Bojs střihnou ještě mini koncert.

Začínat se bude v 16 hodin odpoledne na pražském Žofíně. Heslo akce je „Pojďte s námi bez.“

V tenhle den se taky spontánně zapojují všechny možné komunity - firmy, školy, jednotlivci, slavné osobnosti - a všichni se zouvají, aby vyjádřili solidaritu s projektem a upozornili na problém. Bez bot můžete potkat osobnosti jako je Aňa Geislerová, Klára Issová, Tonya Graves, Lejla Abbasová, David Kraus nebo Jiří Macháček.

bez

Reklama