Tarot

Tarot – karty, které vám poodhalí tajná zákoutí. Pokud se alespoň trochu zajímáte o věci nadpřirozené, určitě jste se již s vykládáním těchto karet setkala. My jsme splnili čtenářce Dante Alighieri přání a zprostředkovali jí kurzy u astroložky Martiny Blaženy Boháčové v poradně Sirrah. Minule (ve článku: Čtenářka Dante Algihieri a numerologie) jste se mohli od Dante dozvědět, jak se jí líbil kurz numerologie. Dnes vám povypráví o vykládání Tarotu…

Dante Alighieri a Tarot

Tarot

Ještě než jsem navštívila kurz Martiny Blaženy Boháčové, pořídila jsem si sadu Rider Waite Tarotu, protože mě oslovila na první pohled. Karty mluví v jasných symbolech, což mi vyhovuje, protože se nerada hrabu v jinotajích. Asi po dvou měsících, co jsem si s kartami hrála sama, jsem u paní Boháčové absolvovala kurz Velké Arkány (sada karet má dvě části – Malou a Velkou Arkánu). Paní Boháčová nám nejdříve vysvětlila, jak s kartami začít. Poté probírala každou kartu Velké Arkány zvlášť a hojně mluvila i o astrologických a numerologických souvislostech. Nakonec jsme vykládali. Každý si vymyslel vlastní otázku, míchal kartami a tahal tři z nich. Paní Boháčová názorně předváděla, co karty v daném případě říkají. Například mně doporučily vrhnout se směle do podnikání, o kterém už nějaký čas uvažuji. K výuce jsme dostali podrobný manuál, kde jsme nalezli významy karet a možnosti výkladu pěkně pohromadě.

Nebyla to ale jen suchá výuka, paní Boháčová je totiž rozený šprýmař a její průpovídky nemají chybu. Taky se mi hodně líbí její zdravý pohled na různé skutečnosti a děje v životě. Je prostě chytrá a ví a já jsem ráda, že jsem dostala tu možnost poznat ji osobně.

Šestihodinový kurz mi poskytl jakýsi další stupínek na cestě za poznáním Tarotu. Nikdo nemůže očekávat, že půjde na kurz a stane se z něj mistr. Nejvíc se člověk naučí sám. Všechno záleží na tom, jak moc chce a jak moc tomu dá. Nyní se už velmi těším na kurz Malé Arkány, který bude v červnu, protože Malá se mi líbí mnohem víc než Velká. I když je to „podle učebnic“ přesně naopak, mám pocit, že z Malé Arkány toho vyčtu víc než z té základní Velké. Připadá mi, že mluví jasněji.

 

 

Můj největší poznatek ve světě Tarotu je ten, že jedinou možností, jak se naučit vykládat, je metoda pokusu a omylu. Rychle jsem pochopila, že tohle není o tom, někde si přečíst významy, ty se naučit nazpaměť a pak je papouškovat. Kartám se dá porozumět hlavně v praxi, to znamená: vykládat, vykládat, vykládat. Zapisovat si otázky, tažené karty, naše výklady a posléze kontrolovat, jestli jsme řeč karet interpretovali správně. Karty nelžou, vždycky mluví pravdu. Pokud nám některý výklad „nevyjde“, je to buď tím, že jsme běh událostí stačili ovlivnit nebo jsme výklad špatně interpretovali. Učím se už tři měsíce a za tu dobu jsem posbírala spoustu poznatků, o kterých bych mohla vyprávět dva dny (a přesto jsem stále na začátku). S mojí sadou jsem se už docela dobře sžila, karty mi povídají věci, které mi do sebe hezky zapadají. Už jen málokdy se mi stane, že bych nad nějakou kartou prostě nevěděla. Vždycky mě něco napadne (i když třeba až za dlouho) a to je další věc: při výkladu se hodně procvičí a vyvíjí naše intuice.

Vstoupila jsem do úžasného světa karet, čísel a planet a už není cesty zpět. Na karty myslím několikrát denně, baví mě vykládat si na všechno možné a objevovat další a další významy. A aby toho nebylo málo, pořídila jsem si ještě karty Lenormand.

Dante Algihieri

Foto: Archiv čtenářky

Zajímáte se o věci mezi nebem a zemí? Sdílíte názor Dante, že Tarot mluví vždycky pravdu? Už vám někdy někdo vykládal z karet? A co vy sama, nechala byste se zlákat k učení na čarodějku?

Reklama