Kdybych měla vybrat jaké jídlo mám nejraději já, tak bych si asi nevybrala..chutná mi skoro všechno.
A o kterém jídle tedy psát ? no snad o jídle, které má ráda moje rodina a které když dělám, tak fakt ve velkém.
A to jídlo je ražniči, jj nic co by jste neznali a nedělali.

Den předem si pokrájím maso a dám do misky naložit (stačí trochu oleje, vegety, papriky, či gril.koření), aby druhý den bylo zkřehlé a já měla jistotu, že bude rychle měkké.
A pak krájím a krájím :o) cibuli, anglickou slaninu, kabanos, papriky aspon dvě barvy, rajčata, mám-li, tak i žampiony a .........brambory.
Ano čtete dobře, také jsem to dříve neznala, ale jednou vyzkoušela a už roky nedělám jinak.

ražniči

Když je vše pokrájené, tak nachystám špejle a napichuju vše pěkně na střídačku a dávám na plechy (dělám fakt dva), těsně vedle sebe, aby se tam toho vešlo co nejvíce :o))
Když je vše na svém místě, tak tam ještě vysypu zbytky toho co už se na špejle nevešlo, osolím, trochu pepře, pokropím kečupem, zaleju zbylým olejem z naloženého masa, nepatrně podliju vodou, zakryju alobalem a dám do trouby péct do změknutí. Ty brambory jsou v tom velice dobré, nasáklé tou štávou..opravdu radím vyzkoušejte, uvidíte.
PS
škoda, že jsem nenašla nějakou lepší fotku, každopádně jsem při psaní rcp na to dostala chut a tak se s fotkou určitě polepším
Tanzi

pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

Přestože je poměrně brzy, dala bych si ho třeba hned! :)


Dnešním tématem jsou

VAŠE OBLÍBENÁ JÍDLA, KTERÁ DOMA PŘIPRAVUJETE!

Pište, posílejte recepty, diskutujte, perte se za vaši nejlepší svíčkovou!

Které je u vás to nejoblíbenější jídlo? Co milujete vy, přítel, manžel, děti, tchyně, soused? Jak probíhá příprava, jste pečlivka, nebo máte za půl hodiny navařeno? Dneska se pořádně nadlábnem! Tak pište, jaký je koloběh jídel právě u vás! Inspirujte ostatní...

Pište mi na redakce@zena-in.cz

předmět JÍIDLO

Nejlepší příspěvek odměním hezkou sadou bambusového prostírání na stůl. Těšte se!

prostirani

Reklama