Často bývá zaměňován sex za erotiku, která nám s ním splývá a má nádech pikanterie. Tantrická masáž je zaměřená na erotiku ve smyslu všeobjímající lásky člověka k člověku a se sexem a smyslností nemá vůbec nic společného. A možná je blízko tajemným rituálům, které kdysi prováděly kněžky ve starověkých chrámech...

massage

Říká se, že člověk má vyzkoušet všechno, a tak jsem před měsícem přijala nabídku zdarma jinak drahé tantrické masáže. Na netu jsem si přečetla, o co se jedná, a na základě pozitivního zážitku jakési ženy usoudila, že se jedná o antistresový relax, který si potřebuji dopřát. Navíc jako herečka jsem zvyklá jít absolutně do všeho a coby starší dáma už jsem se přenesla před jakýkoliv nesmyslný stud. Ovšem v den „D“ mi bylo trošku ouzko, přece to není jen tak úplně obyčejná masáž, když ji provádí nahá masérka či masér, a kdo ví, jak budu reagovat... Jenže pak mě napadlo pokusit se o svou první reportáž a veškerá eventuální negativa akce položit na oltář ženy-in. Později jsem zjistila, že oltář je velmi případné slůvko, neboť kdybych hledala nejvhodnější pojmenování místa, kde se masáže provádí, zvolila bych zřejmě slovo chrám. Na www.lakshmi.cz si můžete prohlédnout prostory, které jsem navštívila, a zjistit, že se jím oficiálně masážní salon označuje.

Zazvonila jsem v tiché postranní uličce v Praze 5. Přišla mi otevřít na první pohled neobyčejně sympatická, usměvavá a kultivovaná vyšší mladá Slovenka. Vyzvala mě, abych si sundala boty a usedly jsme na polštáře k nízkému stolku. Dívka nalila ze džbánku vodu do dvou sklenic. Ihned jsem na ni vybalila, že coby redaktorka hodlám napsat o akci reportáž, a současně jsem měla nutkavou potřebu sdělit jí co nejvíc o sobě. Na všechno reagovala bezprostředně a laskavě. Velmi podrobně popsala, co mě čeká, zdůraznila, že se jedná o erotický zážitek, i když základní masáž, které se mám podrobit, nezahrnuje intimních orgány. No a já se poněkud neobratně začala vyptávat. Uvedené otázky a odpovědi padly v přibližném znění částečně před „obřadem“, některé při druhém či závěrečném rozhovoru.

Jak dlouho tantrické masáže provádíte a odkud pocházíte?
Dva roky. Jsem z východního Slovenska.

Jaké je Vaše původní povolání, jak jste se k této práci dostala?
Když jsem přišla do Prahy a pracovala v automobilovém odvětví, nebyla jsem příliš spokojená se svým životem, něco mi chybělo. A pak jsem se přes reiki dostala až k tantře, která dala mému životu nový rozměr a smysl. Jde o duchovní cestu založenou na univerzální lásce, na doteku, komplexní životný styl (nejím např. maso), který mi přináší i lepší milování.

Jakou kvalifikaci musíte mít?
Všechny jsme kvalifikované masérky a provádíme rovněž obyčejné masáže. Umění tantrické masáže jsme studovaly v Dánsku, kde je sídlo pražské pobočky.

Jak řešíte, když ke klientovi cítíte menší sympatie, přece jen jde o intimnější dotyk než u klasické masáže.
Neřeším, ke každému si najdu cestu.

Líbí se masáž více mužům, či ženám? A stává se, že muž se při masáži vzruší, nebo dokonce ejakuluje?
Muži si ji užijí obecně lépe. To první vždy, to druhé velmi výjimečně. Se vším si musím poradit.tantra

Vděčně jsem přijala nabídku sprchy (venku bylo přes třicet) a zabalená do osušky přešla do malé teplé místnosti, provoněné těžkou orientální vůní, kterou téměř celé vyplňovalo lůžko, na němž již seděla téměř nahá masérka. Vybídla mě, abych si lehla na břicho. Nejprve jsem cítila nepatrné pálení, možná kápla teplý olej, pak jakoby přejela pírkem a teprve postupně tlak zesílila, i když její vláčné měkké pohyby rukou a předloktí spíše hladily. Dlouho, předlouho, ze všech stran, nevynechala ani jeden centimetr těla, dokonce ani vnitřek uší či oční oblouky. Vůně mi nebyla úplně příjemná, připomínala henu. Po celou masáž jsem se usilovně snažila přinutit se nemyslet na nic, zcela se uvolnit a užívat si to. Nešlo to: mozek pracoval na plné obrátky, i když v jakémsi zvláštním oparu připomínajícím obscedantní myšlenky v polospánku. Erotiku jsem z dotyků vnímala jen symbolicky či latentně, naopak intenzivně jsem cítila, jak se mě pokouší zmocnit velmi silná energie, které jsem se podvědomě bránila, ač působila velice láskyplně. Kupodivu zcela přirozená mi přišla předem avizovaná masáž vnitřních stehen v klíně masérky, kterou jsem vnímala zcela bezpohlavně. Na konci držela nehnutě nejméně 5 minut jednu ruku těsně nad mým „spodkem“ a druhou na hrudníku. Šlo o finální rituál „proudění“, ovšem já pociťovala jen silný tlak v podbřišku... prostě se mi chtělo na malou a za chvíli jsem pochopila, že masáž neaktivuje jen sexuální energii, ale zřejmě také lymfu - vypadalo to, jako bych vypila rybník.

Masérka si oblékla černou košilku a na lůžko přinesla občerstvení. Seděly jsme naproti sobě, jedly hroznové víno, pily vodu a povídaly si. V této fázi jsem se cítila nejvíce uvolněná - bylo po všem. Usměvavá bezprostřední masérka mi přišla současně velice blízká i vzdálená a hlavně tajemná, jakoby z jiného světa. Nedala mi vůbec impuls k odchodu, vlastně už od začátku se nikam nespěchalo. Měla jsem pocit, že v salonu mohu zůstat tak dlouho, jak chci, a povídat si s ní nekonečně dlouho. Zrelaxovaná jsem si rozhodně nepřipadala, spíše jako podivně vybuzená, excitovaná a postupně až vyčerpaná: dokonce jsem při loučení špatně artikulovala kvůli křečím v čelisti. Možná to tak mělo být, možná reakce na silné výpary, které mohly působit i trošku jako halucinogeny, možná jen sugesce, nevím... Masérka mi doporučila nesprchovat se, takže jsem se v tramvaji moc dobře necítila, připadala jsem si jako nabalzamovaná. Tu noc jsem spala špatně, asi nejsem duchovně připravena přijmout a správně uchopit podobný zážitek, uvolnit se a naladit. Bránil mi zřejmě strach z dosud nepoznaného, nevyzkoušeného, ze ztráty sebekontroly.

Podruhé bych do toho už nešla, nicméně jsem vděčná za jeden z nejsilnějších a nejtajemnějších zážitků ve svém životě, za hmatatelný dotyk esoteriky a magie, cosi, co neumím vysvětlit rozumem ani citem, co ocení a přijme zřejmě jen vyvolený.

Čtěte také:

Reklama