6350408211e8dseznam.jpg
Foto: Shutterstock

Tanga způsobují zdravotní problémy
Samotná tanga nevedou ke zdravotním problémům, problémy způsobují nevhodně zvolené materiály nebo střih. Pokud tanga nezůstanou na svém místě, mohou přispět k infekcím, ale není to pravidlem.

Hlavním důvodem zdravotních problémů při nošení tang jsou nevhodné materiály, jako je hedvábí, satén nebo syntetické látky, které zachycují vlhkost a vytváří prostředí ideální pro infekci. „Nejen tanga, ale i veškeré spodní prádlo, které nosíte denně, by mělo mít minimálně bavlněný klín, který vás udrží v suchu a omezí riziko potíží. Tanga by měla být také dobře tvarovaná a přiléhavá, ale ne příliš těsná. Měla by se pohybovat s vámi, aby se zabránilo tření o nejcitlivější oblasti. Také dostatečná hygiena je velkým faktorem, spolu s čistým spodním prádlem minimalizuje riziko infekce bez ohledu na to, jaký styl spodního prádla upřednostňujete,“ říká Adam Rožánek, zástupce značky spodního prádla Styx.

Stahovací prádlo musí být o velikost menší
Velmi častá chyba při nákupu spodního prádla. Myšlenkou tvarovacího oblečení je komprese, chcete siluetu definovat a podpořit, ne sevřít. Vhodně zvolené tvarovací prádlo může být základem oblečení, které lze pohodlně nosit každý den.

Kupte si proto správnou velikost, tedy takovou, kterou běžně nosíte. Zeštíhlující prádlo obepne vaše tělo na všech správných místech, takže se nemusíte zbytečně trápit v malé velikosti. Pokud si myslíte, že vám menší prádlo poskytne větší podporu a zeštíhlení, mýlíte se. Tvarující prádlo je navrženo tak, aby vylepšilo siluetu podle vaší skutečné velikosti.

Prevencí povislých prsou je spánek s podprsenkou
Spánek v podprsence nezabrání ochabnutí poprsí a nezastaví ani růst prsou nebo nezpůsobí rakovinu prsu, jak se někteří mylně domnívají. Nošení podprsenky během dne je snadný způsob, jak přidat ňadrům oporu. Před spaním je ale vhodné ji sundat, aby si vaše prsa odpočinula, zejména proto, že tělo během spánku regeneruje i se přirozeně čistí a podprsenka může tomuto procesu spíše bránit.

Podprsenka by se neměla moc prát
Mimo hygienických důvodů je časté praní podprsenky dobrá věc. Znečištěné tkaniny se opotřebovávají a časem rozpadají, protože reagují s nečistotami a mastnotou na vaší pokožce. Takže pokud podprsenku budete nosit delší dobu bez praní, nejenže ji více poškodíte, ale také se vám v ní bude množit více bakterií.

Na materiálu spodního prádla příliš nezáleží
Materiály spodního prádla se stále velmi liší. A rozdíly mezi syntetickými a přírodními tkaninami jsou značné. Mezi rozhodující faktory při výběru spodního prádla by proto měla patřit volba kvalitního a příjemného materiálu. To mimo jiné určuje, i jak se budete v prádle cítit. „Kvalitní spodní prádlo se šije především ze 100% bavlny. Ta je vhodná i na celodenní nošení, hodí se i pro alergiky, astmatiky nebo děti. Bavlna je velmi vzdušná a na nošení příjemná,“ uzavírá Adam Rožánek.

Zdroj: tiskové materiály Styx, Adam Rožánek, Ruslan Skopal