Pohoršuje vás bavit se o prádle? Respektive o spoďárech?
Ano, je to čistě jen vaše osobní věc, co ukrýváte pod perfektní vnější slupkou. To vám nikdo nebere. Ale prádlo podléhá módě úplně stejně jako třeba kabáty, tak proč z toho dělat vědu.

Pamatuji si, kdy jsem poprvé viděla kalhotky typu string - „tri niti v riti“, jak je někdo vtipně nazval. Možná mi to nebudete věřit, ale bylo to asi tak před dvaceti lety na Občanské plovárně, kam jsem se občas chodila opalovat místo školy. Malá plovoucí pláž, kde holky směle odkládaly vršky plavek a měly bžundu z hlídkujících říčních příslušníků VB, kteří pravidelně připlouvali kontrolovat, zda se dodržuje mravnost a pořádek. To byl fofr... hledejte v plavkách občanku!
No a tam jsem poprvé spatřila to prťavé cosi, co se skládalo z malého trojúhelníčku vpředu, přidržovaného tenounkými šňůrkami. Dotyčná měla nejen nevídané „plavečky“, ale i výstavní půlky, které se setkávaly se zjevným zájmem jak vodních strážců zákona, tak všech spoluopalujících. Všechny jsme jí záviděly. Obojí.

Není divu, jestli si některá ještě pamatuje, jak vypadalo prádlo v osmdesátých letech.
Ale doba pokročila a my si dnes takové string můžeme klidně koupit. Tedy abych byla přesnější… vy, já určitě ne. Jednak nejsem majitelkou výstavních půlek, a i kdybych byla, nepřipadá mi to právě nejpohodlnější. Já už asi zůstanu u klasiky, jestli se tak dají nazvat kraťásky neboli „hot pants“.


Jejich střih, který dokáže udržet leccos v tajnosti a přitom se nepodobá bombarďákům našich babiček, mi naprosto vyhovuje.
Tanga a string s radostí přenechám mladým a štíhlým prdelkám.
I když jednou jsem byla svědkem, jak si takové pidi kalhotky kupují i dámy kyprých tvarů.
Nu což, proti gustu…

A jaké je vaše gusto?
Jestli se nestydíte, tak se svěřte.
Nosíte tanga, hot pants, s nohavičkou, vykrojené, do pasu, bokovky?
Používáte stahovací prádlo?