Možná si svým názorem mnohé ženy znepřátelím, možná jim budu připadat i staromódní, ale stojím si za svým: Nikdy jsem neměla ráda kalhotky tanga. To radši nic... a nebo nohavičky! Sláva tomu, kdo je vymyslel. Jsou praktické, pohodlné i sexy (a nelezou, kam nemají).

Šňůrky, nebo stan?

Název šňůrky mě napadl při věšení spodního prádla mé dospělé dcery. Věšela jsem vlastně šňůrky na šňůrky. Ano, byla to tanga, vedle kterých mé „nohavičky“ vypadaly jako bombarďáky z první světové. Dcera je označila jako stan.

Monday, Tuesday, Wednesday...

Netvrdím, že úroveň našich kalhotek před–před byla bůhvíjaká, v paměti mi utkvěly zejména Monday, Tuesday, Wednesday... kalhotky z Tuzexu. Také si je pamatujete? Nebyly špatné, až na to, že gumičky z nich trčely do všech stran, po pár vypráních už bylo jedno, zda máte v pondělí středu nebo v sobotu pátek, protože písmenka se vyprala, ale co bylo nejhorší, rozdělovaly zadní část těla na dvě půlky podélně. Vlastně na čtyři. To ostatně dělaly všechny kalhotky. A pak přišla tanga! (Ta nás zase rozdělí pomalu celou. :))

Tanga, nebo nohavičky?

tangaMožná si svým názorem mnohé ženy znepřátelím, ale stojím si za ním: Nikdy jsem neměla ráda kalhotky tanga. A když už jsem si je někdy musela obléknout, trpěla jsem. Panebože, to radši nic, to musel vymyslet nějaký blázen! Kdy přesně přišla tanga na trh, jsem nezaregistrovala, u mě „přišla na trh“, když mi je už hodně dávno koupil manžel k narozeninám… prý abych ho rajcovala. No, rajcovala jsem tak akorát samu sebe - při každém pohybu a posedu. Nedejbože, aby se mi chtělo na záchod, to bych musela mít v kabelce troje další. Než tanga, to raději nic! A zimní období? Tak to jsem byla zcela out. S vděkem jsem sáhla po „bombardónech“. Než přišly nohavičky...

Nohavičky byly jsou a budou

nohaPod pojmem nohavičky si většina mužů představí asi něco jako tenší kraťasy, sahající k pupíku a dolů pomalu ke kolenům. Materiál nedefinovatelný, vzhled ještě nedefinovatelnější. Ale opak je pravdou. Kalhotky – nohavičky jsou praktické, pohodlné, od jara i do zimy, a navíc jsou i sexy. Nosila je Marylin Monroe, nosila je Brigitte Bardot a nosí je i ženy dnes. Opět jsem nezaregistovala, kdy se vytratily z našeho trhu, ani to, kdy se vrátily. Tuším, že hodně po revoluci, daleko později než tanga. Zpočátku nestály za povšimnutí, ale dnes za povšimnutí rozhodně stojí.

 

mar

svůdná Marylin Monroe ve svůdných nohavičkách

noha

kalhotkyn

nohavičkové kalhotky dnes za povšimnutí stojí

Nebudu ale dělat reklamu tomuto druhu spodního prádla, spíš mě zajímá, jak jsou na tom „obyčejné ženské“ jako já. Žádné modelky a manekýny, který se pohybují na přehlídkových molech, prostě ty, které nosí kalhotky do práce, do obchodu a na doma. (A nebo nenosí. :))

Tanga, nebo nohavičky jsou i tématem dnešního vydání.

Jak jste na tom vy, milé dámy? Upřednostňujete tanga, nohavičky, případně chodíte v letních měsících naostro, a nebo máte „svoje vlastní specifické“ kalhotky?

Na vaše názory a příspěvky se těším na redakčním e-mailu: redakce@zena-in.cz

Nejlepší (v tomto případě určitě i nejvtipnější) příspěvek odměníme litrovou aviváží Perwoll - White Magic - určenou právě na spodní prádlo)

perw