Studenti Tanečního centra Praha (TCP) opět vtáhnou malé i velké diváky do fascinujícího příběhu prince Tamina a princezny Paminy. Taneční soubor Balet Praha Junior vystoupí v sobotu 18. ledna od 19:00 ve Stavovském divadle.    

Autor scénáře, režie a choreografie Attila Egerházi citlivě oživil poslední operu W. A. Mozarta prostřednictvím tanečního divadla. Celovečerní rodinný balet o dvou jednáních v podání špičkového juniorského souboru Balet Praha Junior je dosud největším projektem Tanečního centra Praha. „Kouzelná flétna je pro balet – resp. pro taneční divadlo mimořádně náročné téma po stránce obsahové i inscenační. Představení je tak ukázkou usilovné práce našich mladých profesionálů a jejích vynikajících výsledků,“ říká Antonín Schneider z vedení TCP.  

Tento umělecký program uvádí TCP ve spolupráci s Baletem Národního divadla od dubna 2013 nejen na prknech Stavovského divadla, ale i na významných regionálních scénách.

Pohádkový příběh lásky prince Tamina a princezny Paminy v sobě nese ideové poselství o moudrosti, síle a hodnotě vzájemné lásky. Zednářskou symboliku a mystický konflikt Královny Noci a Sarastra posunul autor do problematiky současných rodinných vztahů, kde konflikty dospělých zraňují křehké mladé duše, které i v dnešní době touží po moudrosti, štěstí a lásce. Strhující výkony mladých tanečních umělců ve spojení s vynikajícím hudebním dílem si snadno získají všechny věkové kategorie diváků.

Taneční centrum Praha je první vzdělávací a umělecká instituce, která přinesla do české kultury moderní a jazzové taneční techniky a důsledně je propojuje s výukou klasického tance a dalšími oblastmi „současného tanečního divadla“

Reklama