Pokud ovšem disponuje žena i v tomto věku přiměřenou fyzickou kondicí a netrpí přílišnou nadváhou…

Přestože nedisponuji ničím výše uvedeným, rozhodla jsem se ze zvědavosti a zejména recese přijmout pozvání na zkušební hodinku pole dance a směle se vhrnula do studia v centru Prahy. Původně jsem chtěla ukázat, že ani žena v mém věku se nemusí vzdávat nezvyklého sportu... ovšem brzy jsem koncepci reportáže musela trošku pozměnit.

1

A kdopak že si troufl mě vlastně pozvat? Přímo slečna majitelka!

2

Kdo četl článek ZDE, poznal, že tou je herečka a dětská bavička Bóňa BON Bóňa, společnice Fešáka Píňa. Pozvala mě zřejmě proto, že prý odhadla můj věk na 40 (ona je vážně zlatíčko). Dozvěděla jsem se, že Petra se věnuje pole dance velmi dlouho (V Česku se objevil asi před 12 lety), studio vlastní 4 roky a také, že nejstarší cvičence není ještě 50. Dobrá kondice se v začátcích sice hodí, ale lze si jí rychle zlepšit pravidelnými hodinami, jak soukromými (600 Kč), tak i ve společnosti dalších 7 žen (180 Kč). Každá trénuje na vlastní tyči - kromě pevných existují i rotační a u stropu se houpají i veliké kruhy.

Nejprve je nutné se rozcvičit. Fotit v poněkud šeravém studiu nebylo moc snadné – zvláště tohle zrcadlové selfie…

3

Po protažení jsme čistily tyče. Už i při téhle obyčejné činnosti to Petře, které nikdo neřekne jinak, než Mošna, slušelo o poznání lépe, než mně:

4

A pak ukázala, co se budeme učit….

5

Odhodlaně jsem uchopila tyč pravou rukou a pokusila se několikrát napodobit ladnou „spinu“…..

6

Když dělají dvě totéž, není to totéž. Nevyšel ani opakovaný pokus s levou rukou, zůstalo vždy jen u úkroku, úskoku a … NIC! Z výrazu je vidět, jak moc jsem se snažila:

7

Přesto jsem ve finále vždy jen bezmocně ovíjela tyč u země. Petra zřejmě z úcty ke starší dámě nepovedené „figury“ nefotila, přestože jsem ji o to žádala s návrhem, že lekci hodíme do crazy stylu. Když už jsem disciplínu se ctí nezvládla, tak ať se alespoň pobavíte vy, čtenářky! Místo toho navrhla, abych u tyče pouze hezky zapózovala:

8

Jo, tak tohle by mně už trošku šlo, že? A možná toto ještě taky:

10

Dle návodu jsem se zakroutila ze všech sil….

11

Pomocí samospouště a šikovnosti Petry se nám podařila společná „formace“, kde za hvězdu Anai rozhodně není:

12

I tak jsem na konci pokusu o lekci pole dance byla docela „down“ – a to doslova:

13

Dospěla jsem k názoru, že pokud shodím pár kil a zejména budu chodit denně do posilovny (jde zejména o schopnost sebe samu udržet), možná mám mizivou šanci, se v tomto sportu, který má společnou s barovým striptýzem už jen tu zásadní kovovou pomůcku, doslova i přeneseně „posunout“. Nicméně zatím zůstanu raději u své oblíbené jógy a tyč nechám zdatnějším!

A co vy? Zkusily byste si zacvičit tanec výstižněji „na tyči“, než „u tyče“? Láká vás podobný druh pohybu? Překážkou určitě není věk samotný – spíš jeho důsledky. Některé vrcholné figury zvládnete spoře oblečené (oděv klouže), takže jde taky o to, jak se kdo cítí… A jestli váháte, Petra Mošnová vám jistě poradí!

Na dané téma čtěte také zde:

Reklama