Dobrý den,

ráda bych dnes také přispěla k dnešnímu tématu o domácích katastrofách. Nám se doma také stávají běžně, ale ráda bych zmínila jednu, která se sice stala už před nějakých rokem, ale byla opravdu kuriózní. Alespoň pro mě ano, i když možná je to tím, že jsem byla jejím částečným účastníkem.

Stalo se to o víkendu.
Celá rodinka si trošku přispala, a když jsme vstávali, šla se chystat snídaně. Mamince a tatínkovi se ten den z postele také moc nechtělo a můj mladší bratr začal machrovat, že nám snídani nachystá! Hm... mamince to nedalo a z postele stejně vylezla, aby alespoň chvilkami nakoukla, co se děje v kuchyni.
Zpočátku vypadalo vše v pořádku. Bratr si ukrojil pár krajíců chleba a chystal se je mazat máslem a obložit, myslím, salámem.
"A co budeme pít?" ozvala se maminka.
Shodli jsme se, že bychom si mohli dát mléko nebo kakao, a tak nalila do hrnce mléko, dala ho na sporák a zapla pod hrcem.
Ale to už ji bratr opět hnal z kuchyně, že až bude snídaně hotová, že je zavolá.
"Dobrá, dobrá," říkala maminka, ale ještě mu asi 3x zopakovala:
"Ale hlídej to mléko! Ať ti neuteče!"
"Jasně," odpověděl bratr a začal mazat krajíce máslem.
No já jsem se samozřejmě taky začala motat v kuchyni a zkoumat, jestli to dělá dobře :-)) No, také jsem byla ještě dítě, no!
Ale to byla chyba - bratr mě začal taky vyhazovat, ale mně se z kuchyně nechtělo.
Najednou se ke mně rozběhl, aby mě vyhnal, ohnal se po mně rukou v které měl příborový nůž, kterým mazal máslo na chleba... no a najednou... nevšiml si, že na noži je ještě kus másla a ten se rozletěl po celé kuchyni.
Doteď nikdo neví, jak to dokázal, ale máslo bylo asi na třech místech až na stropě a na dvou místech na stěně!
A najednou, co to necítím... jasně, mléko už běhalo po sporáku! A to už tam běžela i maminka. Když viděla tu spoušť, tak spráskla ruce a začala vykřikovat, co jsme tam dělali!?
Mléko uklidila, vyvětrala, ale ty mastný fleky na stropě jsou tam částečně vidět dodnes - je to taková vzpomínka na to, jak můj bratr "vařil" snídani!

Všem vám přeji více štěstí ve vaření i domácích pracích, než měl můj bratr, a když už se vám něco přihodí, tak si z toho nic nedělejte - myslím, že nejste první ani poslední :-))

Jana


Milá Jano,
mléko je prevít a strašně rychle utíká, to znám velmi dobře, když si mé dcery vaří puding nebo kakao.
Reklama