Každý rok koncem zimy mám záchvat hubnutí, letos jsem i s mámou začala chodit na hodiny břišních tanců. Je to naprosto super, spíš než hubnutí je to o zpevnění některých partií, ale pocit po každé hodině je skvělý, hlavně, když zjistíte, že už dokážete koordinovat své pohyby a nevypadáte jako klátící se strom.

Mně dělalo největší potíž rozhýbat zároveň boky a ruce. Nevěřila jsem, že je to tak namáhavé; je to pohyb bez zátěže, a přesto po 10 minutách soustavného "kroucení se" jsem pokaždý úplně vyřízená.

 

eva20

Milá Jindřiško,

vyzkoušela jsem docela dost věcí, ale co mě spolehlivě nadchlo je aerobic. Dřív jsem s manželem chodila do posilovny, ale zjistila jsem, že to není pro mě.  Jsem typ člověka, který miluje hudbu a tanec, a právě proto mi vyhovuje aerobic, který kombinuju s břišním tancem a volejbalem.
Na aerobic chodím 2x týdně - jednou na p-class a jednou na step aerobic. Obojí mě hrozně baví, ale zjistila jsem, že taky hodně záleží na cvičitelce. Pokud je dobrá, není co řešit.
Nemůžu říct, že bych zhubla na kila, ale na postavě je hodně znát, že se s ní něco děje. Já tomu s nadsázkou říkám, že se špeky přeskupují. Bříško se zpevňuje a už to vše není takové to rozteklé, povislé cosi.

Nejsem ten typ, co by se pozoroval doma v zrcadle, ale té změny jsem si všimla při břišním tanci. Tam bříško docela pěkně vynikne a pokud se pod kůží rýsuje nějaký ten sval, tak se na to docela dobře kouká a člověk má pocit, že něco dokázal.

No a volejbal už je jenom taková oddychovka v neděli večer. Příjemně se unavím, ale nesedřu se.

Nemám sice fotku při nějaké výrazné sportovní aktivitě, ale mám jednu taneční fotku z  předloňského vystoupení na Svojanově, a tak ji přikládám.


Jadwiga

 

Díky za skvělé tipy na ryze ženský druh pohybu. Nevyzkoušíte bříšní tance? Já o tom začínám uvažovat...

Blíží se vyhlášení vítěze, zůstaňte s námi...

Reklama