Tanec je totiž rovnocennou a zároveň zábavnou náhradou cvičení. Při tanci (s výjimkou pomalých plouživých druhů tance) spalujete stejné množství energie, intenzivně se posiluje především spodní část těla a takzvaný svalový korzet – svalstvo kolem páteře, trupové a břišní svaly, čímž se také zlepšuje držení těla.

bebeOdborníci se shodují, že blahodárné účinky tance se nevztahují pouze na fyzický stav člověka, ale pozitivně působí také na jeho psychiku. Tanec je výbornou formou psychohygieny. Protože při fyzické námaze, tedy i při tanci, se do těla uvolňuje množství endorfinu, který známe také pod pojmem „hormon štěstí“, neboť endofiny vyvolávají pocit spokojenosti a nadšení.

Ve prospěch tanců hovoří i vědecké studie. Badatelé, kteří zkoumali jeho účinky na lidskou psychiku, tvrdí, že jedinci, již se tanci věnují pravidelně, mají vyšší sebevědomí a disponují lepší vitalitou než jejich vrstevníci na stejné psychické a fyzické úrovni, kteří se však tanci nevěnují.

Kolik při tanci spálíte?

Již bylo řečeno, že tanec je rovnocennou náhradou cvičení, která spaluje stejné množství energie. Pojďme se podívat na konkrétní čísla.

Zhruba 377 až 796 kJ (90 až 190 kcal)  za hodinu spálíte při pomalých plouživých tancích. Pokud si však dopřejete zamilovaný ploužák s někým, s kým vám bije srdce o mnoho rychleji a sem tam padne i nějaký vášnivý polibek může to být víc, kromě toho posílíte i svůj oběhový systém.

Asi 796 až 1507 kJ (190 až 360 kcal) za hodinu ze sebe vydáte při tancích intenzivnějších. Jako příklad jmenujme alespoň vášnivé tango, českou klasiku – polku, moderní street dance nebo exotický břišní tanec, který je znám také jako tanec rodiček. U břišního tance určitě stojí za zmínku, že intenzivně posiluje břišní svalstvo a zpevňuje také svalstvo pánevního dna. Je proto vhodnou léčbou a prevencí inkontinence ale také výbornou přípravou na porod.

A až 2512 Kj (600 kcal) za hodinu spotřebuje tělo během opravdu intenzivního tance na závodní úrovni.

Vyzkoušejte BeBe tanec

bebePokud patří tanec mezi vaše oblíbené aktivity a chcete vyzkoušet také něco nového, koukněte na www.hnutizadobrousnidani.cz. Na těchto stránkách najdete taneční lekci BeBe tance, kterou vás provede známý herec Jiří Mádl. Ten BeBe tanci prohlásil: „Už odmalička jsem byl neklidné dítě a při BeBe tanci se dokážu úžasně vybít. Fakt mě to baví!“ Nemusíte se obávat žádné složité choreografie, tyto taneční kroky hravě zvládnou i úplní začátečníci.

Energický BeBe tanec bychom mohli zařadit do skupiny tanců, jejichž spotřeba energie je 796 až 1507 kJ. To je stejně jako například jedna hodina plavání, aerobiku, tenisu nebo třeba klepání koberců, tapetování či skládání uhlí.

bebePokud se vám BeBe tanec zalíbil, určitě vás potěší, že se můžete protančit i k výhře 150 000 korun! Více informací se dozvíte pod tímto odkazem.

Pamatujte, že než se pustíte do tančení, je dobré se na to posilnit.

Náš tip na zdravou snídani, která vám poskytne dostatek energie: dvě sušenky BeBe Dobré ráno, jogurt, šálek čaje a ovoce.

Čtěte také...

Vkročte do jara plni energie ze snídaně