Milá redakce.
K dnešnímu pracovnímu tématu jen velmi krátké zamyšlení. Každý z nás , kdo to zažil, není to nic příjemného.

Ale zas na druhou stranu , ve svém životě poznáte, množství charakterů, posune VÁS to dál na VAŠÍ životní cestě poznání.
Jednoho krásného říjnového dopoledne jsme nařízením ministerstva přišli o práci. 52 lidí dostalo výpovědi, s tím že se redukuje počet zaměstnanců atd....Nikoho nezajímalo, že lidé mají půjčky, hypotéky, splátky na bežný život na bydlení, na pračky, lednice,postele, na bojlery a podobné ptákoviny, bez kterých není život na modré planetě.

S Martinkou jsme dřeli a hákovali ve dne v noci v práci. Martinka měla i 300 hodin měsíčně, já kolem 197 hodin měsíčně. Ale to je život, nenarodili jsme se bohaté a jediné co nám zůstávalo byla naše práce.

Po výpovědi začalo opravdové shánění zaměstnáni, telefonování, pohovory, konkurzy, výběrové řízení. Kdo to nezažil at dál nech ani nečte.

Koncem října jsme se vydaly s Martinkou do Hostivic na konkurz. Přijal nás 19 letý manažer, a ptal se nás na praxi. Jak komické? Pak se zvednul a řekl že jsme moc inteligentní a vzdělané ženy a že tato práce není pro nás, že máme na víc. Martinka vstala a řekla tiše mezi dveřmi: Ty cucáku, ty mi budeš povídat na co mám a na co nemám.

Odcházeli jsme smutné domů ale nic se nedalo dělat.

Po cestě z Hostivic u Prahy jsme viděli velkou tabuli s nápisem:PŘIJMEME ŽENY A MUŽE DO VÝROBY:!Potěšilo nás to,zajeli jsme autem na nádvoří a přivítal nás pan mistr.

Ukázal nám závod, kde bylo riziko hluku, prachu a chemických látek. Výrobu přesunuli z Německa do ČECH, prý v Čechách vydrží pracovníci všechno.

Pan mistr nám ŘEKL, že já půjdu jako starší na denní směny a Martinka, protože je pěkná a mladá bude dělat ty noční směny. Bude zajišťovat optimální pracovní pohodu a vařit kafe. A tak dopadla práce na noční směně? Utíkaly co nám nohy stačily. Je to ze života.
Příspěvek jsem napsala před pár lety . Trochu veselé, trochu  smutné. Ale  to je  život.
TANA M

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Před pár lety? A to sis ho schovávala až doteď? A proč jste vlastně prchly? Míša

Reklama