BOLEST je nepříjemný smyslový nebo emoční zážitek . Ale jakou bolest popsat fyzikou, psychickou.? Obě bolesti jsou stejné. Milé ženy.. zažila jsem pár krutých bolestí.

Popisovat bolest , po těžkém porodu ... to nebudu. Prý se člověk nemá vracet ke starým věcem...... . Další bolest jsem zažila , když jsem upadla do bezvědomí při mém cestování po světě.Dostala jsem malárii a v podstatě si nic z toho období nepamatuji, jenom to, že mě hlava bolela tak , že jsem byla ochotna ji klidně vyměnit. .

Ale to byl jen slabý odvárek toho jaká bolest mně postihla před 6-ti lety. V celé Praze a přilehlém okolí nebyla ani kapka sněhu.Jen mírně namrzlé" pasti".

Tedy myslím tím chodníčky, které nijak moc nikdo neupravoval.Jeden chodník se mně stal osudným. CHtěla jsem udělat skok jako baletka a zamrzlou louži jsem přeskočila. S pádem na pravou ruku a zadek.

V pudu sebezáchovy jsem padala nejdřív na ruku , ta se zlomila v zápěstí a předloktí.

Strašná bolest . Ukrutná.

Ze země mně zvedla paní s kočárkem,a ta chtěla přivolat sanitu. Paní která mně poskytla první pomoc jsem poděkovala, a poprosila jsem ji zda může zavolat manžela. Ručka bezvládná ,kapající krev z předloktí.... Otevřená zlomenina předloktí hodně krvácela, zaprasila jsem auto manželovi, Ten byl moc hodný ,.. furt mně jen hladil a říkal, že to nevadí.

Když jsme přišli na pohotovost se zakrváceným ručníkem přes celé předloktí... zdravotní sestra na úrazové chirurgii, řekla manželovi že " nejdřív si musíme jít zaplatit příplatek za pohotovost" !!!!!!

To mně sice dorazilo ale , bolesti jsem nevnímala , omezenost zdravotního personálu ...Podotýkám  jen,že platební kancelář v motolské nemocnici byla o dvě patra dolů a úrazová chirurgie je v mezi patře. Když jsem čekala na lékaře, tak jiná sestřička už volala na sál na operaci,.... "ihned".
Závěr.

Collesova zlomenina pravého zápěstí, tříštivá zlomenina ulny,komplikace. Ručku odoperovali, zadrátovali, v nemocnici jsem ležela 16 dní.

Kruté bolesti po operaci sice polevily , ale já stále cítila bolest celé ruky.

Na kontrolním RTG za 3 týdny pan doktor /pečlivý/ viděl, že úlomek od odštípnuté kosti tlačí malou zápěstní kůstku a bude nutná druhá operace. Vše nakonec dopadlo dobře.Ručka se po další operaci zhojila, je sice trošku křivá, ale to nevadí.
Ale milé dámy... to je nic proti tomu ,když vás rozbolí srdce. To je snad ta nejkrutější bolest. Ale o tom zas někdy příště.
Jeden citát na konec.
"Bolest způsobená měčem , nebolí nikdy tak ,jako bolest způsobená slovem". W.S.
Hezký den
Tana M

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Souhlasím. Rány, které udělí člověk člověku slovem, bolí snad nejvíc a strašně blbě se hojí.
P.S.: Tu krá.u, co Tě poslala zaplatit napřed poplatek, bych ukazovala jako BLBKU ROKU! Míša

Jinak dnes stále povídáme o bolesti

Jak snášíte bolest všeobecně?

Můžete o sobě říci, že jste hrdinka, nebo spíš opak?

Souhlasíte s tvrzením, že muži jsou padavky?

Jak vzpomínáte třeba na porod?

Pište, co vás k tomu napadne na redakce@zena-in.cz

Reklama