Už v úvodu příspěvku od čtenářky Tany M se dočtete, že ženy jsou Vlasty - bojovnice od přírody, tudíž i více vydržíme. A také si přečtete něco o Tondovi :)

Milé ženy, dnes je zas moc pěkné téma.

Nikdy  nepodceňujte bolístky,pigára, nebo drobné škrábance  Vašich partnerů.. Ty jsou  mnohem bolestnější než  bebíčka nás žen.
Jsme Vlasty  bojovnice od přírody a musíme vydržet všechno. Máme totiž mnohem silnější   nervovou  soustavu.  Je to dané fyziologicky.

Měla jsem přítele, který se  bál doktorů tak, že když  projížděl  kolem  zdravotního střediska, měl  nadměrně zvýšený krevní tlak. Lidově -stresovou hypertenzi.Syndrom  bílého pláště.Pak zcela zajistě existuje i syndrom  zeleného pláště,na chirurgii, a syndrom modrého pláště  na JIPkách a dialýzách a podobně.

Co se však  událo   o pár  let později nemohu popsat  jinak, než,,,,, alergická a stresová reakce na včelí bodnutí.
Seděli jsme na zahrádce  u dobře  vychlazené 12 a  Toníka  bodla včelka, přímo do krku.. No, ... nebyla to včelka Mája. Byla to obyčejná  včelka z Českého středohoří.
Nevím proč, ale   reakce na včelí „pigáro“ byla   nadměrná. Kolem kousance od včelky  se  udělal Tondovi do 5 minut  velký, tmavě červený flek,  kolem něho flek bíly, a Toník se změnil  v přízrak   se šikmýma očkama. Číňan, Začal se dusit.. Jela jsem svůj závod o  život  do  Motolské nemocnice. To už Toník  kolaboval. Vyprávěl mi všechny  možné případy, kdy lidi po včelím bodnutí umřeli. Ptal se mě zda, mám  v pořádku  doklady  od advokáta. Pro  případ, když umře, aby jsem neměla problémy a tahanice s  dědictvím. Pak začal  blouznit a  mlel nesmysly .

Věděla jsem ,  že je zle, a že se mu  přidružila alergická  a  stresová reakce .Po chvilce  přišla paní doktorka.Ta když viděla Tondu , okamžitě  podala Tondovi injekci a volala : „na  sál“ pacient se začíná dusit .Těžká  alergická reakce, atd.
Když se po 10 dnech Tonda vrátil z nemocnice, uvědomila jsem si , jaký je  hrdina, jak se bojí injekce, jak se bojí doktorů,  jak se bojí  i průchodu kolem zdravotnického zařízení ,ale jak hrdinně  přečkal 10 dní v nemocnici  v ohrožení života.

Milé ženy , hezký květnový den.

Tana M

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

____________________

Milá Tano M., tak nevím, jestli se u Vašeho příspěvku smát anebo s Tondou soucítit. Každopádně syndrom bílého…, zeleného…,modrého pláště… to mě fakt rozesmálo :)
Děkuji, že jste napsala a přeji krásný májový den
Saša

Téma dnešního dne 2. května 2012: Chlapi u doktora

 • Jaké máte zkušenosti s těmi vašimi?
 • Jsou to spíše hypochondři, nebo je nedostane k doktorovi ani heverem?
 • Chodí na poslední chvíli anebo jsou v čekárně jako doma?
 • A co když jsou už nemocní? (teď nemyslím vážně)
 • Jak se chovají? Statečně nebo fňukají?
 • Musíte je přemlouvat: běž už k tomu doktorovi, nebo jdou sami?
 • Máte díky zanedbání prohlídky u lékaře, nedejbože i špatné zkušenosti?
 • Myslíte, že jsou muži vůči doktorům bojácnější než ženy?
 • A možná bych přidala i otázku z trochu jiného, i když podobného soudku:
  Jak se chovají, když jste nemocná vy? Dokážou se o vás postarat?
 • A ještě jednu otázku si neodpustím.
  Dokážete si představit, že by rodili chlapi?

Vše na téma: Chlap u doktora pište
na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme pěkným dárkem, biografií dvou známých osobností, kteří měli s doktory nemalé zkušenosti.
Knihy nakladatelství Petrklíč: Vlastimil Brodský a nakladatelství XYZ: Miloš Kopecký / Důvěrný portrét

knihy

Reklama