Milá redakce a čtenářky, plavecké ráno mně rozesmálo. Dnes je to už však jenom vzpomínka na to, že v životě zažije člověk docela dost úsměvných okamžiků.

Před 25 léty jsem mojí švagrové navrhla, že naše dětičky ve věků 4 a 5 let naučíme plavat.

Přihlásíme je do kurzů plavání a budeme mít dobrý pocit, co jsme pro děti udělali.

Michaela, moje švagrová ale pojala celý plavecký výcvik děti s důkladností sobě vlastní , že na kurz pro neplavce přihlásila i svého může, švagra, ve věku 27  let .

Neuměl plavat a určitě chtěla, aby se její muž naučil plavat.

Přišla jsem na první hodinu , na kurz pro neplavce, do plaveckého bazénů v Edenu, a žasla jsem údivem. V malém standardním bazénku/cca 50cm/ pro děti stálo 15 capartů a můj švagr. 

Pohled pro..... .

Vždy když si vzpomenu, na ten pohled musím se smát. Vyloudilo to úsměv na tváři paní lektorky , ale ta se chovala zcela jako profesionálka , nedala se vyvést z normálů a výuka v kurzu probíhala dál.
To bylo před 20 lety, v době, kdy kurzů pro neplavce byl velmi málo. Dnes je však už zcela jiná doba, tržní ekonomika pojala i věkovou skupinu pro dospělé neplavce.

Bohužel před 20 lety to nebylo možné..

Závěrem: švagr se naučil plavat s dětičkami ve věku 4-6 let, a dnes je dobrý plavec. Hezký a slunečný den.
Tana M

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


To je úsměvné. Také jsem se pousmála při té představě. No, hlavně, že do něho před dětmi instruktorka nepíchala bidlem. :- ))M.

Pište na redakce@zena-in.cz své zážitky, jak jste se naučili plavat vy, nebo vaše dítě, případně jiný člen rodiny. Jaký máte vztah k vodě a UMÍTE VŮBEC PLAVAT?   Dnes si příspěvkem můžete „vypsat“ plážový balíček.

Reklama