Hezký den milé čtenářky

K tématu dne : "spánek".

1. Kolik hodin denně prospíte? Zpravidla 8 hodin, zcela těžce, mám nabouraný biorytmus z nočních služeb v nemocnici .

2. V kolik chodíte spát a v kolik vstáváte? Převážné v 23.00,

3.Dělá vám vstávání potíže? Vůbec mně nedělá problém vstávat. Vstanu i v sobotu i v neděli v 6 hodin ráno. Nedělá mi to problémy.

4.Jste spíše spáč nebo noční tvor? Jsem noční tvor, spánek mi nic neříká.

5.Chodíte spát i po obědě? Nikdy, ale vím že třeba CHurchil si chodil spát po oběde, a dožil se docela vysokého věku věku.

6.Jak na vás působí posun času? Zacloumá s vámi, nebo si ho ani nevšimnete? Vůbec na mně nepůsobí posun času, ten rozdíl času ani nepozoruji. Řídím se jarním a zimním slunovratem .

7. Byla byste pro jeho zrušení? Je mi to zcela jedno, zda to zruší, mám nastavený biorytmus zcela jinak.

Tak tolik ve zkratce o spaní.Ale milé čtenářky jeden moc hezký nároz na spánek.

Spánek je cesta k odpočinku naší duše.V spánku se nám regenerují poškozené a unavené buňky celého těla, Ve spánku se nám zdají sny, vracíme se k hezkým zážitkům. A kdo má dobrý spánek je vlastně zdravý člověk. V dávných časech antické mytologie existoval bůh spánku Hypnos s jedinečnou schopností uspávat všechny živé tvory. A to včetně všech bohů, dokonce nejvyššího boha Dia. K usínajícím se neslyšně přibližoval pomocí jemných křídel a jejich dotykem způsoboval spánek? Bohužel však nežijeme v době Homérovy Iliady a pro značnou část lidí není spánek samozřejmou a přirozenou součástí jejich každodenního života.

Tak hezký den a ještě lepší spánek .

Tana M

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Vy a spánek, to je téma pro dnešní den. Napište nám, jak jste na tom.

redakce@zena-in.cz

Reklama