Čtenářka Tana M nám ve svém příspěvku popisuje, jak byla ona sama hostem. Ne nezvaným, ale pozvaným z vypočítavosti.

Dobrý  den.
Nevím jak  se zachovat v situacích, kdy Vás  někdo pozve na  návštěvu  a Vy   se pak snažíte všemožně vymlouvat,:“ že dnes to nejde, že to necháme na příště a podobně.“.
Před měsícem jsem  přijala pozvání, které jsem  rok odmítala. Byla  to ale má veliká chyba, že v odmítání návštěvy  jsem nepokračovala. Měla  jsem odmítat dál, nebo  rovnou říct, že nemám o návštěvu  zájem.

Hostitelka byla  milá, až přeslazená. Nachystala pohoštění, dorty,  kávu.  Po hodině jsem  se  rozhodla, že  odejdu. Rozloučila jsem se  s přáním  zdraví a pohody. Druhý den  mi  sousedka  zavolala , že potřebuje... Potřebuje potvrzení  pro svého syna, že se stará  o svojí babičku .“ Pro  úřad „. Aby mohl pobírat  vyšší dávky  na ošetřování člena  rodiny. Hořká sprcha kterou jsem  nečekala. Dané paní jsem  nejdřív  řekla,  že toto potvrzení nemohu vydat, protože se to vše prověřuje. Známou jsem  vymazala  ze svého telefonního seznamu .
Možná by jsem  pro sebe  uvítala i kurz  asertivity. Měla jsem rovnou říct, že na žádnou návštěvu nepřijdu a  neměla by jsem pak výčitky  svědomí, že jsem  někde vypila kávu a snědla jeden zákusek.

Hezký den s návštěvou, ale jen tou od srdce...
Tana M.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________

Ano, to znám také. Roky vás ten člověk nezná a najednou velké pohoštění. Takových lidí je bohužel hodně – něco za něco. A když jim nevyhovíte, ještě vás pomluví.
Děkuji, že jste napsala a přeji pěkný den
Saša

Téma dne 23. února 2012: Nezvané návštěvy

  • Na jakou nezvanou návštěvu nikdy nezapomenete?
  • A co třeba děláte, když se sousedka nemá k odchodu?
  • Jak se vypořádáváte s podomními prodejci?
  • Co když přijede nečekaně tchýně, vy nemáte uklizeno, navařeno...
  • Co když se objeví vaše ratolesti i se svými hlučnými přáteli?
  • Co když potkáte někoho nezvaného po ránu na chodbě?

Vše o nezvaných návštěvách, historky povedené i ty, které už byste nechtěly nikdy zažít, piště na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu pisatelku odměním malým dárkem – luxusní pěnou do koupele od Avonu
Můžete se pak společně s návštěvou ve vaně vykoupat, anebo ji tam vymáchat za studena. :)

pena

Reklama