Dobrý den milé ženy , dnes jen hodně smutný příběh jednoho zanedbaného akutního břicha.

Smutný příběh o zanedbaném slepáku u 10 letého kluka na táboře. Je to příběh mojí spolužačky, která přišla před 20 lety o syna.Vedoucí tábora poslal kluka mé kolegyně, s tím, když ho bolí břicho, at jde raději spát a ráno druhý den se na něho podívá doktorka ve vsi. Jenomže ... slepák u kluka ve 23.15 prasknul a hošíka ve smrtelných křečích musela pár minut před půlnoci odvážet helikoptéra do fakultní dětské nemocnice v Motole. S těžkým zánětem pobřišnice, otravou organizmu a paralytickým ileem. Kluka 2 x odoperovali udělali revizi dutiny břišní a napojili na přístroje.Ale to už mu zněli ty" pověstné nebeské zvony". Po měsící byl konec.Lékařům se i přes veškerou všemožnou péči nepodařilo kluka vrátit žpátky do života.

ZÁVĚR. Apendicitis, flegmona, paralitycký ileus, hemoperitoneum a celková sepse organizmu.

Nikdy nepodceňujte jakékoliv bolesti břicha.Učí se to už děti v osmé i deváté třídě na ZŠ.

Tana M

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Opravdu smutný konec :(

Máte za sebou operaci? Dokázali vám zánět rozehnat? Trápil slepák vaše děti? Jaká byla péče lékařů?Trápili vás hladem?Měli jste strach? Následovaly lázně? Znáte nějaký příběh ostatních? Máte v podbřišku pořádného žraloka? Myslíte, že na to má vliv genetika či jídlo?

Pište mi na redakce@zena-in.cz

předmět. střevo

Během dne budeme vaše příspěvky zveřejňovat a autorka jednoho z nich bude odměněna. Balíček pro výherce obsahuje 2x Profi-LACT, doplněk stravy pro udržení střevní mikroflóry, knihu Víme, co jíme, zinek - doplněk stravy a voňavý regenerační olej z granátového jablka.

vyhra

Reklama