Čtenářce Taně M brání v realizaci snů její milované osoby. Manžel, děti, kamarádky, maminka, a cítí zodpovědnost i za svou práci.

Dobrý den , dnes je zas moc hezké téma.
Když jsem přemýšlela nad tím, co mě vlastně brání v realizaci mých snů, přišla jsem na to, že to není jen moje pohodlnost a zaběhlý život v kolejích , které si určuje v podstatě každý člověk sám. Kromě toho mi v realizaci mých snů bráni i moje milované osoby . Manžel, synové, vnoučata, kamarádky.
1. Manžel- muž mého života, hodný, pracovitý, statečný, zodpovědný. Velký realista. Kdyby jsem mu oznámila ....drahý můj... jak se ti stydím psát, chci realizovat své sny .... a odjíždím do teplých krajů /Mauricius/ a chci jít učit malé dětičky angličtinu.
Můj manža...tak ,jak mně miluje se vším všudy, by určitě prozřetelně zavolal do psychiatrické léčebny, lékaři- kamarádovi ze studií ,aby prozkoumal můj duševní stav. Manža by mě určitě řekl..... „Kočičko, ty jsi se zbláznila“
2.Děti...... kdyby jsem svým synům oznámila, že śi odcházím plnit své sny z mládí....... ty by mně určitě řekli..... „Mami to nemůžeš.Kdo by hlídal o víkendech naše děti.... tedy tvé vnoučata“. Já by jsem řekla:, „Synáčkové... Já jsem si už užila dost s Váma, když jste byli malí harantíci.. /bezesné noci,horečky, plané neštovice, četné zlomeniny dolních končetin, odrovnané kolenní vazy ze sportů, hospitalizace na traumatologii s četnými pohmožděninami žeber při řádění na skatů./
Teď ,když mi přinesete Vaše děti na hlídání, mám 10x větší strach , než když jste byli malé vy.......
3.Kamarádky- , kdyby jsem oznámila 2 nejlepším kamarádkám , že si jdu plnit své sny z mládí......... ty by mně určitě řekli , že to nemohu, v žádném případě, protože by ani jedna z mých kamarádek nemohla volat ráno ve 3 hodiny , že je na dně, at za ní urychleně přijedu,a pod.
4.Maminka, kdyby jsem oznámila že jedu hodně daleko, že si jdu plnit své sny........... ta jediná by mě řekla :“Táni jdi, celý život o tom sníš...... jdi ,když to nevyjde tak, se vrátíš. .......
5 V práci - kdyby jsem dala výpověď ,určitě by mě řekli, že si musím najít za sebe náhradu, a čekala by jsem 3 měsíce ve výpovědní lhůtě na realizaci svých snů.

Vím, že kdyby jsem chtěla realizovat své sny, musela by jsem prodat byt, opustit milovaného manžela, maminku, děti, vnoučata ............ a to určitě pochopíte, že to žádný člověk ,který má duševní zdraví v pořádků neudělá.
Realizujte své sny , pokud nemáte žádné závazky, pokud jste Vás hřeje mládí a máte sílu na rozdávání.
Hezký den
Tana M


Děkuji Tano M za příspěvek. Četl jsem jej, a jak jsem se do vás vciťoval, sílil intenzivní pocit vzít koš, vyjít k popelnicím a již se nikdy nevrátit. Nemyslím to tak, že si žijete špatně. Mít rád tolik lidí a být milován jimi je úžasné. Ale také je to tíha, co na vás leží.

Když se zasním, vidím svobodu, ale bojím se, že by mne dlouho nebavila. Po čase bych stejně ta „břemena“ na sebe opět nabalil a vše by začalo od začátku…


Dnešním tématem dne jsou naše vnitřní limity. To, co nám zabránilo, nebo brání stát se úspěšnými, šťastnými a spokojenými. Dokážete to pojmenovat? Najdete odvahu nahlédnout na sebe s odstupem?

Mám na mysli i limity získané výchovou? Jste schopná sama jít do restaurace, do kina, na výstavu, na plovárnu, na koncert, do hor, do společnosti? Proč ne?

Jsem si vědom, že vás žádám o pohled do vašeho nitra. A proto slibuji, že pokud mne o to požádáte, tak nezveřejním váš nick a e-mail po zveřejnění smažu tak, aby jej nikdy nikdo nedohledal.

Jsem zvědavý na to, co vás podle vašeho mínění nejvíc vnitřně omezuje. Co vám brání, nebo zabránilo v tom si splnit svůj životní sen.

redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvek ode mne získá parfém nebo toaletní vodu do 1 500 Kč dle vlastního výběru!

Reklama