S konstatováním čtenářky Tany M lze jedině souhlasit, pro každou maminku je to její miminko nejkrásnější. Ne vždy se však líbí i sourozencům. Třeba takovému bráškovi.

Dobrý den, milé ženy in
Když jsem ležela po komplikovaném porodu v nemocnici, docela jsem se desátý den těšila že přijede za mnou manžel i se starším synkem . Že ho pustí na uzavřené oddělení.
Můj vysněný druhý syn MÍŠA , přišel na svět složitým a těžkým porodem. Pro mně to bylo ale nejkrásnější miminko, andílek s kohoutem na hlavě,napomádován trochu nažloutlý.
Na den kdy přišli za mnou do porodnice oba kluci - manža i synek..... nikdy nezapomenu. Když viděl starší syn svého malého bráchu... podíval se na něho a povídá,:“Mami ten je ale škaredý, malý, a jaké má fleky na tváři“..... Prosím tě, mami nemohla jsi si vybrat něco lepšího, hezčího ?? To věřil, že děti do porodnice nosí čáp. Pak se můj starší syn chvíli na brášku zadíval, a řekl :“Mami ,ale je to alespoň kluk, a ne žádná holka.“ Tak když jsem se po měsíci vrátila domů starší bráška se o malého staral, a přijal ho velmi pěkně. Je to už skoro 22 let.
Míša je dnes krásný ,mladý kluk, kohouta na hlavě má pořád, nastylované bodlinky na hlavě. A bráchové jsou, jak se patří, pomáhají si, a jsou spojený tak, že si denně volají,skypují, navštěvují se. .
Pro každou mámu je to její miminko to nejkrásnější, nejmilejší a nejroztomilejší.
Nedávno jsem se neudržela na uzdě, a napsala jsem pár řádků k soutěži“ miss miminko“...... v čem se vlastně soutěží, zda má mimčo víc nebo méně faldíků, zda má mimčo pěkný kukuč, modré očka a kruhové prstýnky na hlavě?? to nevím.
V porotě pak sedí věhlasný plastický chirurg .MUDr. Doc.Klement ...... nebo jiná kapacita z oboru plastické chirurgie - a navrhuje pro miminko nějakou tu „liposukci, nebo botox do rtíků na jeho soukromé klinice.. Proboha ,jen to ne.!!!!!!!!!!
Miminka jsou krásné, už jen proto, že jsou stvořené s lásky dvou lidí.
Hezký den .

Tana M

pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

_____________

Děkuji za další krásný příspěvek. Úplně si toho vašeho chlapečka s kohoutkem na hlavě představuji.:)

Ale, ten poslední odstavec - to je pravda?!? Botox do rtíků, liposukce...? Proboha, to mi připadá zrůdné, kam ten svět spěje.

Saša

Téma dnešního (prvního letního dne) 21. června: Na ten první pohled nikdy nezapomenu

Dnešní téma je o prvním pohledu na naše děti.  Ať už na ty nedávno narozené, na odrostlejší, nebo na ty, které už rodičovské příbytky opustily. Pohled na ně však zůstává, hlavně ten první, pro mnohé nezapomenutelný.  

 • Ty čtenářky, které na ten první pohled už zapomněly, jistě svou paměť rády oživí
 • Ty, které to zažily nedávno, určitě si první pohled na jejich miminko rády připomenou
 • A ty, které to teprve čeká, těm tento nezapomenutelný první pohled ze srdce přeju

Ať už se výchova dětí podaří nebo nepodaří, ať už je dítě slušné, nebo je to malý lump, a v neposlední řadě, ať už se narodí miminko zdravé, či nemocné, první pohled - těsně po narození, ten je nezapomenutelný. Co všechno nám v tu chvíli proběhne hlavou?

 • Ty jsi ale krásné miminko
 • Ty jsi ale ošklivé
 • Ty jsi celý tatínek
 • Co tě asi v životě čeká, ty můj drobečku
 • Ty jsi mi ale dal(a) zabrat
 • Budu tě milovat a chránit po celý život
 • Konečně jsi tady
 • A nebo také nic...

Spoustu jiných dalších otázek a také odpovědí. Ty už jsou na vás, milé čtenářky. Co vás napadlo při prvním pohledu na vaše děťátko?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejlepší příspěvek tentokrát odměníme i dětským dárkem: hrou FERDA: Hodiny a čísla

ferda

Pokud máte děti, které už hodiny znají, můžete počkat s hrou na vnoučátka, případně jí obdarovat nějaké jiné, vám blízké malé dítě v okolí.

 

Reklama