To je zajímavé, že i v příspěvku od čtenářky Tany M má prodejce podobu korpulentní dámy. Že by to byla ta samá „teta“ jako u předchozí čtenářky? No, ale tady došlo i na souboj…

Milá redakce a milé ženy  in. cz.

Před 10 lety  zazvonila u našich  dveří  korpulentní dáma, a zeptala se, zda mám  chvilku  času. Řekla jsem ji  rovnou, že  na nic  nemám  peníze, nemám ani čas, poslouchat  jak úžasné a zázračné věci prodává. /Vysavač, hubnoucí deku,  parní válec- nebo hrnec, vysavače, léčivé kameny, zázračné prostředky k úklidu, úžasné prací prášky, žehličky  vrásek a  podobně /.

Dámě jsem sdělila, že  i kdyby  to bylo zadarmo, tak by jsem si věci, které  nabízí  nevzala. Paní na mě  vyrazila s tím, že má pro mě dárek. Pak ni dávala do ruky parfém, aby jsem si ho vzala.  To jsem  odmítla. Paní začala být agresivní, stále opakovala a  nabízela nové a  nové věci.  Dámě  jsem  řekla  rázně“ Ne děkuji .  Celá  předváděcí  akce skončila téměř pěstním soubojem, paní která měla váhovou  převahu. V  určité chvíli si žena uvědomila, že ode mě nic nedostane a vzala celé své  nádobíčko   s titulkou.... „Krávo“   a  odešla.

Za  hodinu jsem  šla do práce a viděla jsem, jak  paní s  parním hrncem odchází z domu  mých  sousedů.

Bože , řekla jsem si. Zdena, sousedka  určitě něco  koupila. Pak  bude  rok brečet  nad tím,  že  udělala  blbost. A měla jsem  pravdu. Zdenka se  pochlubila, že kromě  vysavače  za 28.000 tisíc  si koupila ještě“ fofr koště“, tedy mop  s otáčecím kartáčem za  7.800 korun.

Závěr: 
Nikdy by jsem si od podomního  prodejce nic nekoupila. Udivuje mě jejich pobízivé chování, neomalenost, ale hlavně  i to  že pokud  si nic nekoupíte, dovedou být  i agresivní. Jsou to vlastně agenti s teplou vodou, nabízejí zboží, které je 50x  předražené.

Tana M.

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Ano, to je to správné přirovnání: neomalenost, drzost a agresivita. Je jich takových bohužel čím dál víc, ale to je tím, že pracují na provize a jde jim vlastně o živobytí.
Je to bída…
Děkuji, že jste napsala, mějte se hezky
Saša

Téma dnešního dne: Podomní prodejci

  • Máte zkušenosti s podomními prodejci, pojišťovacími agenty, falešnými výběrčími na charitu ad.
  • Naletěly jste někdy?
  • Naletěl někdo z vašich známých a příbuzných?
  • Který typ těchto lidí vás štve nejvíc?
  • Chápete, že dělají svoji práci, nebo vám lezou na nervy?
  • Stáli tito lidé už i neodbytně u vašich dveří?
  • Jak je dokážete slušně vypoklonkovat?

Otázek se nabízí celá řada, obsah vašich příspěvků nechám už zcela ve vaší kompetenci.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna ze čtenářek obdrží pěkný dárek: oční kosmetiku od AVONu a make-up zn. Gabriella Salvete

darecek

Reklama