Příspěvek, který poslala čtenářka Tana M, je bohužel smutný, ale nijak výjimečný. „Doktorů Hulvátů“ je mezi námi stále dost.

Dnes je zas moc hezké téma. Je o čem psát.
Co napsat o doktorech, který sedí na obvodu.? Každý je jiný.
Co ale napsat o obvodákovi , ke kterému přijdete jednou za dva roky. V podstatě nic. Je to úředník , který vydává neschopenky, píše další doporučení pro odborná vyšetření . Moje obvodačka je v pohodě.

Ale potkala jsem i jednoho arogantního doktora, který zastupoval naší dobrou obvodačku . Manželovi se přitížilo a já jsem ho musela odvézt k doktorovi. Bylo to v čase, kde  v nemocnici nechtěli klienta vyšetřit  bez doporučení obvodního lékaře. Tak jsme ho musela odvézt k obvodní lékařce.Ale naší paní doktorku zastupoval dr. Hulvát. Doslova a do písmene .Manželův zdravotní stav se prudce zhoršoval. Po příjezdů na obvod jsem čekala 25 minut v čekárně , než se vylezla sestra. Ta duchapřítomně vzala kolabujícího manžela do ordinace . Zastupující dr.“ Hulvát“ začal řvát na manžela. : „Co tady chcete?
Já jsem řekla, že chci, aby manželovi poskytl lékařskou péči. Doktor manžela vyšetřil a měl stále blbé připomínky: „ Pak mu natočila sestra EKG a doktor viděl, že stav pacienta je velmi závažný. Mě řekl:,“vypadněte, musím pacienta stabilizovat“.Sestřička přivolala RZ a manžela vezli k urgentní operaci do nemocnice.
Dr.Hulvátovi jsem řekla, že kdyby jsem se já chovala ke klientům tak jako on, tak by mě zaměstnavatel na hodinu propustil.Bez odstupného a s paragrafem.

Pár zodpovězených otázek.
Umí vám poradit? Myslím si, že na to má „obvodní“ nemá moc času.
Jak dlouho čekáte v čekárně? V čekárně u odvodáka čekám maximálně 5 minut, vždy si to telefonicky domluvím, CO POTŘEBUJU A mám to připravené. jak žádanky na vyšetření, tak odběry krve.

Hezký den ale jen s obvodákem , ke kterému máte důvěru.
Tana M

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Ještě, že alespoň ta sestra měla rozum. Hippokratova přísaha tomu hulvátovi asi nic neříká. Uf, ještě, že to dopadlo, jak to dopadlo. Ale dobře jste mu to řekla.
Děkuji, že jste napsala a Vám i manželovi pevné zdraví.
Saša

Téma dnešního dne: Jste spokojená se svým obvodním lékařem?

  • Chová se k vám přátelsky, nebo je arogantní?
  • Vybrala jste si ho sama?
  • Přišel by za vámi i domů, kdyby bylo nejhůř? (na některých vesnicích se tohle ještě praktikuje)
  • Umí vám poradit?
  • Jak dlouho čekáte v čekárně?
  • Je to váš první obvodní lékař?
  • Léčí i vaše rodinné příslušníky?
  • Je starý(á), nebo mladý (á)?
  • Prostě napište o vašem obvodním panu doktorovi nebo paní doktorce

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Pokud bude váš příspěvek příliš kritický, nebojte se, my mu to neprozradíme. :))

Jednu z pisatelek odměním malým dárkem, který může brát jako úplatek panu doktorovi: sladkou, oříškovou bonboniérou, a aby zůstalo i něco pro vás, přidávám krém po opalování. V tomto období se bude hodit.

b

Reklama