Milá redakce,nikdy jsem nevěřila že  najdu  odvahu a svůj  životní příběh zveřejním na ženu in. cz. Po  rozchodu   s  bývalým partnerem  před 15 lety jsem  žila roky jen prací, a obávala jsem se opravdu o svůj život. Můj bývalý vyvolený,  se na začátků našeho vztahů projevoval  jako pohodový  muž. Žili jsme  spolu 4  roky a na  konci  našeho   příběhů se  tento muž  změnil  v 8 hlavou saň. Bohužel  ten konec je  vstřiženej jako z  děsivé detektivky.. Po 4 letech,kdy  se Tonda  začal chovat jako  žárlivý ,nemocný člověk, kdy mně kontroloval ,kabelku ,mobilní   telefon, oblečení. Jednou jsem se opozdila o půl hodiny  při cestě z práce  domů kdy , v metru  upadl  člověk  do kolejiště , začal  výslech, kde jsem byla, intentzia podezřívaní a  napadání začala býti  každým dnem  větší. Ale Tonda  mně vždy říkal , že.:"se o mně  bojí,že mně ukrutně miluje, že se bojí, že mně  někdo ukrade,  a že když nebudu  jeho , tak  nebudu nikoho jiného"....  První varování.

Věřila  jsem   tomu, a tak  jsem  mu hodně věcí prominula.Po 4 letech jsme se rozešli. Každý šel jinou  cestou. Myslela  jsem  že  rozchodem  vše skončilo a   nepočítala jsem s tím že  prožiji další násilností. Tonda se  sice odstěhoval  do malé vesničky poblíž Mníšku k rodičům, ale každý den mně telefonoval,psal  sms , že  se chce vrátit. Ale já  jsem už neměla zájem  žít s patologickým žárlivcem, a  násilníkem.. Pak nastalo období opravdového  terorů, sprosté sms  zprávy typu .."zabiju tě ,k....., pomstím se ti,  nevydržíš ani  do rána... " Vyměnila jsem si 5x  sim kartu, nepomohlo to.Na internet vyvěsil  fotky s  mojí adresou a  obscénním  inzerátem . Začala  jsem se opravdu obávat  o svůj život. Tonda vlastnil  zbraň,  věděla jsem , co takový pomatenec může udělat. Nikomu jsem  o tom neřekla, jen svojí  kamáradce jsem nechala pročíst výhrůžné SMS.Když si Andulka ,moje kamarádka přečetla 28 výhrůžných zpráv  ...řekla :"Taní, jen při  čtení  těchto zpráv  mám husinu na  zádech.... to musíš  jít na  ihned na policii a tam  napsat   na   něho trestní oznámení."Druhé varování.

Neudělala jsem to a to byla možná moje  chyba.  Tonda mně  pak následně propíchal pneumatiky  u  auta, rozbil   sklo u dveří  a nechal  tam lístek, s nápisem zabiju tě.... uff.,ještě  po 15 letech se mně chce plakat. Po těchto výhrůžkách nastalo určité období,klidu kdy jsem si myslela ,že opravdu je všem jeho zběsilým příznakům labilního člověka  konec. Ale  mýlila jsem se.

Jednoho  říjnového  večera  v roce 1995  jsem se vracela  z práce  domů a u dveří stál Tonda. Myslela jsem si,  že chce  vrátit ještě nějaké věci ,které zde  po něm zůstali . Ale on  mně začal bít po hlavě , schodill  mně  na  zem a začal do mně kopat. Naštěstí šel kolem soused s  rodinou , ten přivolal záchranku. Skončila jsem  v nemocnici na  traumatologii s otřesem mozku ,zlomeným  zápěstím, brýlovým hematomem v obličeji,rozbitou hlavou  .. a .... 6 parádních stehů zdobí mojí pěknou tvář.

Když  si jenom představím,  jak probíhají výslechy při manželských  a partnerských neshodách na policii , která  není v těchto věcech zcela profesionální,rozhodla  jsem se ,a  trestní oznámení jsem na něho  nepodala  . Život  si s tímto  člověkem , poradil sám.

Násilnosti  na ženách  z jakého koliv  důvodů,:po  rozchodu, po  neshodách, z důvodů žárlivostí, po  hádkách  o peníze,o  bydlení , o děti jsou  každým  dnem   zaznamenány  na celém  světě., Záleží na  tom, jak se  žena k  nim postaví. Jsou však signály,  říkám jim varující signály, které nám  napovídají ,,,,"jdi pryč  z tohoto  vztahu, tohle nedělej a podobně." To nás  varuje  ten  nejvyšší.
Tana M

Text nebyl redakcí upraven.

Máte i vy podobný příběh? Napište nám ho! Své příspěvky posílejte na adresu

redakce@zena-in.cz

Reklama