Ano, úklid by se měl týkat i nás samotných. Co tak to udělat hned na začátku, před tím materiálním úklidem? Přečtěte si příspěvek od Tany M.

Hezký den, milé ženy in.cz.

Jarní úklid probíhá i v naší duši. Každý by si měl  udělat pořádek nejdřív ve své mysli. Pak můžeme začít gruntovat - kde je libo-.

Každý rok začínám jarní úklid  mytím oken. Letos jsem   to zvládla  bez úrazu. Pak pokračuji  malováním kuchyně a uklidím balkón. Na úklid  balkónů si musím vzít   gumové rukavice a odpadkový pytel,  protože nájemnici bytů nade mnou mají pocit, že žijí někde na Balkáně,  kde se  vytřásají koberce z balkónu.... Humus, psí chlupy, vlasy, všech typu a délky, drobečky písku a kamínku, papírky od nanuků, vajgly...... Jo, v Rakousku  by platili za  vytřásaní koberečku, dek, koberců z balkónu a  oken hned  pokutu. Pokud  to někdo dělá /vytřásaní koberců  z balkónu, nebo  oken /, tak jsou to určitě lidé z východní Evropy.  Letos jsem po  úklidu mého  balkónu vynesla 2 lopatky chlupů, vlasů, smetí.

Po náročném úklidu balkónu pokračuji ke skříním.Ze skříní vyházím všechny staré  svetry,  zimní boty- hlavně ty, kde oprava  zipu a podpatku je dražší než nové boty  a přehodnotím jarní šatník.

Vždy  zjistím, .... už  :“zas nic nemám na sebe.“
Veškeré oděvy, trička,  saka jsou už  out a taky se na nich podepsal  zub času. Mnohokrát si  myslím, že  trička, šaty a  kabelky dělají výrobci schválně v nevalné kvalitě, vždy  jen na 1 sezonu. Maximálně na 2 sezóny. 

Každý rok dělám pořádek v knihovně, protřídím knihy, které daruji známým. Letos jsem si udělala pořádek ve starých fotkách.

Hezký den s jarním a svěžím úklidem.

Tana M.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________

Jéé, pořádek ve starých fotkách? No vidíte, k tomu se já odhodlávám už roky. Ale to by asi bylo na několik týdnů, protože já u každé fotky strávím celou věčnost.
Děkuji, že jste napsala, mějte krásný den a čisto v duši i ve skříni :)
Saša

Téma dne: Jarní úklid

Co si představujete pod pojmem jarní úklid?

  • Práci na zahradě?
  • Mytí oken, malování, komplet vygruntovaný byt,
    nebo také nic?
  • A jak vlastně taková forma jarního úklidu podle vás vypadá?
  • Dodržovaly tento „zvyk“ vaše maminky a babičky?
  • Jak se jarní gruntování dodržovalo ve vašem dětství?
  • Odnesly jste si tento „zvyk“ i do vašich domácností?

Pište vy, které pečlivě uklízíte i vy, kterým je to de facto jedno, a uklidí, až se jim prostě chce.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží „úklidový balíček“ :)

darek

Reklama