Děkujeme čtenářce s nickem Tana M za další příspěvek na dnešní téma.

Dobré preventivní ráno. Když jste na tomhle světě 12 měsíců, musíte putovat do servisu, bo vás čeká roční garančka. A tak, když měl klučík, prvorozený syn jeden rok, vyrazila jsem do své týmové stáje, rozumějte k obvodní pediatričce. Jak to šlo? No pohodička (bez této parádičky si návštěvu u mé hlavní techničky, rozumějte pediatričky, prostě nedovedu představit).

Hlavní technička, pediatrička, byla mladá holka, snad pár let po promoci, udělala garančku .... , poslechla srdíčko, koukla do krku, zakroutila nožičkami, vypsala lístek na kontrolu kyčlí . Garančka dopadla dobře, žádné reklamace,,,,,, jako že .... porouchaný motor-srdce, kola-klouby, vše v pořádku. Tahle garančka dopadla dobře, Výška váha vše v normě. Bez reklamací.

Pak jsem absolvovala s dítkama garančky ve 2..5..... 10 v 15 letech.

Nedávno byl můj manžel taky na preventivce. Dnes by jsem to nazvala "pozáruční" servis. Ve věku nad 50 šel k paní doktorce. Hlavní technička, "sestra" ho zvážila, změřila. Doktorka manželovi taky kroutila nohama.... a koukala, zda nemá ty pověstné křečáky..... Poslala ho na odborné vyšetření na kardiologii. Hlavní technička sestra, odebrala krev.... na cholesterol, cukr, kys.močovou, ... prý říkala, že jsou to velké odběry a že má na ně každý klient , který si platí zdravotní pojištění nárok ... tedy, zkontrolovat všechny důležité hodnoty, jednou za dva roky..

Manža vše absolvoval, výsledky dopadly dobře. Taky žádná reklamace, nebo nutné opravy v pogarančním servisu.

Já chodím pravidelně na kontrolu na zubní 5x ročně, na gyndu se zapřením zubů i nehtů ../ nenávidím to, když se někdo šťourá v mém podvozku, ale musí to být, a každý rok chodím na mamografii, už jen proto, že vím jak dopadají ty zanedbané preventivní prohlídky. Kolegyně nešla na mamografickou kontrolu, vykašlala se na to a po 4 letech musela na operaci, chemoterapii, biologickou léčbu. Dál nebudu popisovat.

Určitě by  to bylo  další  téma a  myslím, že mnoho žen by mělo o čem  psát. A tak milé dámy, ženy, dívky, ale i muži běžte na prevenčky, garančky, pokud se dá ještě něco dělat.

Hezký den ale jen s preventivní prohlídkou. Tana M.

Musím s vámi souhlasit.

Jak jste na tom s prevetivními prohlídkami vy, milé ženy-in? Chodíte kromě zubaře a gynekologa i na jiné preventivní prohlídky? Třeba na mamograf? Máte hrůzu z lékařů? Odkládáte pravidelné kontroly na neurčito? Kterou prevenci byste nikdy nezanedbala? Pečujete o své zdraví nebo to nijak zvlášť neprožíváte?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama