V roce 1982 jsem dostala svojí první výplatu 1650 korun. Pane jo, to byly peníze. Když jsem šla s tím uzlíčkem stokorun domů, měla jsem radost jak malé děcko. Na tu dobu to bylo, hodně, ale hodně peněz, nebudu popisovat,že mléko stálo 2 koruny, rohlík třicet haléřů......

Bylo by to směšné, nebo možná třeba provokativní. Ale ten pocit u srdíčka byl moc krásný.Moje první výplata, Při psaní tohoto příběhů, jsem si vzpomněla na tatínka ,který tehdy ještě žil a říkal mi, že z první výplaty, by jsem měla koupit maličkost pro své sourozence. Třeba nové sponky do vlasů,nebo malý dárek , knížku , která toho druhého potěší. Když už jsem měla peníze doma, přemýšlela jsem ,čím udělám radost manželovi ,synovi, babičce, tátovi, mámě a 2 sestrám.. Nějak jsem zcela a úplně zapomněla na sebe. . A tak z mé první výplaty jsem koupila malé dárky, pro všechny členy rodiny .
Večer, když seděla celá rodina u stolu, dala jsem každému malý dárek z mojí první výplaty. Máma i táta mně moc pochválili .Tatínek večer, když jsem dávala spát svého synka do postele, přišel za mnou a dal mně obálku v které bylo 2 000 korun československých. Chvíli jsem si ty dvě tisícovky prohlížela, protože bankovky v této hodnotě jsem nikdy před tím neviděla.Poděkoval mně, že jsem myslela na všechny kolem sebe , že jsem si nenechala všechny peníze jen pro sebe . A tak dnes ,při tak hezkém tématu, už jenom vzpomínka na to, jak to bylo dávno,jak peníze měli jinou vypovídací hodnotu.

Tak to byla moje první výplata.

Tana M

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Milý příběh! :)


Tématem dnešního dne je Vaše první výplata.

  • Vzpomenete si, co jste si koupili za svou první výplatu?
  • Nebo vás ta první pořádná odměna teprve čeká?
  • Měli jste jasno, co si koupíte?
  • Utratili jste celou svou první výplatu?
  • Koupili jste něco někomu jinému než sobě?
  • Jak byste naložili s první výplatou nyní?

pište na redakce@zena-in.cz

předmět: výplata

Těším se na vaše příspěvky! Jeden z nich ocením pěknými dárky.

Odměnou bude tentokrát tělové mléko Vichy a sprej pro zářivý lesk vlasů od Avonu.

Vichy

 

lupa

Reklama