Další zajímavý příspěvek přišel od čtenářky s nickem Tamule.  Dozvíte se v něm, co jí vadí na sobě, co na ostatních, co by změnila, a co už změnila…

Dobrý den,
Nečiň  jiným, co nechceš, aby činili oni tobě… - moje životní motto - to jste se trefili.

Jelikož se u nás doma vždy muselo vše řídit podle hesla - a co by řekli lidi, a věřte, že to je hodně náročné - nesměla jsem skoro mluvit, a když, tak jsem řekla něco špatně, co si teď řeknou lidi, bylo tomu podřízeno vše nedůležité - pečení, vaření, oblékání, kytky na oknech, před každou návštěvou gruntování a neustále myslet na to, za co, že to doma zase schytám. Co jsem zase udělala blbě. Dost hrozný. Trochu pokrytectví.

Tak živě to mám v paměti, že se ke svým dětem snažím chovat přesně naopak. A výsledek si myslím stojí za to. Máme doma relativně klid a pohodu, co si řeknou lidi, začnu brát v potaz, až mi budou platit složenky.

Ve shrnutí tedy :
nesnáším, když mně někdo někdy řezal - proč bych to tedy někomu měla dělat já
když ze mě někdo dělá úplného blbce - to vytočí, i když lidé raději poslouchají lži, tak zajímavá zase být nemusím
nikdy se mi doma nikdo za nic neomluvil - není to těžké, stačí s tím začít - zkuste to, pusa fakt neupadne
ajn.

A co bych na sobě změnila : jéééé, všechno. Chtěla bych být chytrá, umět jazyky, mít dar řeči, být tak rázná a průbojná, mít na všechno odpověď, nikdy se ničeho a nikoho nebát, ani jasnovidectví by nebylo marné, prostě opak než-li co jsem.

Nejhorší vlastnost - než abych se hádala, nechám si dost dlouho dělat na hlavu (až toho mám jednoho dne dost a pak to schytá každý, kdo je po ruce - 1x za 3 roky - pak na mně všichni zírají jestli mi nepřeskočilo a na chvilku mají strach mi říkat, jak žiju špatně, nic neumím, vychovávám blbě děti, mám děsnou práci, neumím žít, nelítám za chlapama ani po hospodách, prostě dělám vše špatně a každý se rád posadí ke kafíčku a mají mi všichni potřebu vykládat o tom jak se má žít - a vždy jsou to ti, kteří by si měli zamést před svým vlastním prahem - s těmito bych zaručeně neměnila)

Přeji krásný deštivý den, pěkné deštníky coby doplňky a prima náladu !!

Tamule

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

A jak to, že nelítáte za chlapama a po hospodách :):)
Ne, ne, dělám si legraci. Skvělý příspěvek! Děkuji, že jste napsala. Jen s tím výbuchem, - dělala bych to častěji, než 1 x za tři roky, člověk by to neměl držet v sobě, škodí pak sám sobě.
A jinak Vám přeji krásné, pokud možno klidné a bezstarostné dny
Saša

Téma dnešního dne: Sebekritika

  • Umíte být sebekritická?
  • Co byste sama na sobě změnila?
  • Umíte přijímat kritiku od druhých?
  • Umíte se omluvit?
  • Co považujete za svoji nejhorší vlastnost?
  • Řídíte se pravidlem: Nečiň  jiným, co nechceš, aby činili oni tobě…?

Pokud se na sebe umíte podívat i kritickýma očima
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme luxusní kávou Carte Noire.

kava

 

Reklama