Tampony patří mezi spolehlivé a oblíbené hygienické pomůcky pro dny, kdy řešíme menstruaci. Tampony Vám mohou poskytnout  spolehlivou ochranu přes den i po celou noc až do rána.

Pokud patříte mezi ženy, které je preferují před vložkami, nebo používají jak vložky, tak i tampony, máme pro vás zajímavé tipy!

Tampony o.b.® ProComfort™ byly vyvinuty tak, aby Vám poskytly co největší pohodlí.  Technologie stočených drážek Vám zajistí spolehlivou ochranua unikátní hladký povrch SilkTouch™ umožní  snadné zavádění.

Tampony o.b® ProComfort™ jsou k dostání v různých velikostech a proto jsou vhodné pro všechny dny Vaší periody. Pokud s používáním tamponů začínáte, nebo máte jen slabou menstruaci, je pro Vás vhodná varianta Mini či Light Days. Naopak, variantu Super a Super Plus, bychom doporučili zejména pro silnější krvácení, například během prvních dní menstruace. Pro středně silnou menstruaci Vám budou vyhovovat tampony velikosti Normal. 

Spolehlivá ochrana i v noci: Tampony o.b.® ProComfort™ NIGHT

Tyto tampony jsou speciálně navržené pro použití v noci. Tampony o.b.® ProComfortTM Night mají unikátní ochranná křidélka SilkTouchTM, která se jemně rozvinou a přizpůsobí Vašemu tělu. Zachytí i tekutinu, kterou by běžné tampony nemusely zachytit. Tekutina je vedena do jádra tamponu, kde ji spolehlivě absorbují vlákna tamponu.

tampony o.b.

Tampony o.b.®ProComfort™ Night poskytují spolehlivou ochranu po celou noc až do rána. Můžete klidně spát s vědomím, že se ráno budete cítit čistá a svěží! Zaveďte tampon, než jdete spát, a vyjměte jej hned ráno po probuzení.

tampony o.b.

Tampony o.b.® ProComfort™ Night jsou k dostání v absorpcích Normal a Super.

Tampony o.b.® doporučuje Česká gynekologická a porodnická společnost.

tampony o.b.

Více informací se dozvíte na www.obtampony.cz.

Historie tampónů a zajímavosti

Věděla jste, že tampony používaly už Egypťanky ve Starověku?
Ano, ženy v deltě Nilu se rozhodně nenechaly přírodou ve své ženské svobodě nijak omezovat. Egypťanky už ve Starověku používaly jednorázové tampony ze změkčeného papyru. Jak jinak by se podle Vás mohla Kleopatra stát tak mocnou ženou? Jednoduše měla prostředky, díky kterým se cítila sebevědomě a v pohodě.

Jak to řešily ženy v Řecku? Řekyně na to šly trochu jinak, malý kousek dřeva obalovaly lněnými vlákny. Jinde ženy experimentovaly s vlnou či trávou. Na začátku 20. století začaly používat i malé přírodní houbičky, v jemné síťce se šňůrkou. Předchůdce tamponů si však nemohla dovolit každá dáma. Můžeme být rády, že technologie výroby absorpčních vláken pokročila na vysokou úroveň. Tampony se dnes vyrábějí většinou z umělého hedvábí, případně z kombinace umělého hedvábí a bavlněných vláken.

Reklama