Věděla jste, že tampony používaly už starověkéEgypťanky? Víte, zčeho je vyráběly? A uhádla byste, zda moderní tampony navrhl muž nebo žena?

Ano, ženy vdeltě Nilu se rozhodně nenechaly přírodou ve své ženské svobodě nijak omezovat. Egypťanky už ve Starověku používaly jednorázové tampony ze změkčeného papyru. Jak jinak by se podle Vás mohla Kleopatra stát tak mocnou ženou? Jednoduše měla prostředky, díky kterým se cítila sebevědomě a vpohodě.

 

Řekové na to šli trochu jinak, malý kousek dřeva obalovali lněnýmivlákny. Jinde ženy experimentovaly svlnou či trávou. Na začátku 20. století začaly používat i malé přírodní houbičky, vjemné síťce se šňůrkou. Předchůdce tamponů si však nemohla dovolit každá dáma. Můžeme být rády, že technologie výroby absorpčních vláken pokročila na vysokou úroveň. Tampony se dnes vyrábějí většinou z umělého hedvábí, případně z kombinace umělého hedvábí a bavlněných vláken. Na trávu tedy můžeme zapomenout!

 

A jak vznikly tampony o.b.®? Tampony o.b.® bylo poprvé představeny vNěmecku vr. 1950. Na jejich návrhu pracovala skupina technických odborníků spolu s gynekoložkou Judith Esser, která měla potřebné znalosti o anatomii ženského těla i o potřebách žen. A jejich práce byla skvěle ohodnocena. Odborníci nazvali tyto tampony „budoucností dámské hygieny“. Budoucnost žen získala jméno o.b.®(ohne Binde) – tedy „bez vložky“. Jméno bylo výstižné, ale zároveň také dostatečně nenápadné – vté době nebylo možné otevřeně mluvit o menstruaci a ženy se velmi styděly vobchodě žádat výrobky pro menstruační hygienu.

 

Tampony o.b.® jsou zdravé asebevědomé

 

Kvůli kulturním zvyklostem nebylo vté době možné veřejně mluvit o výrobcích pro menstruační hygienu, nebyla tedy možná ani klasická reklama. Oblíbenost tamponů o.b.® se ale šířila sama díky osobním zkušenostem spotřebitelek. VNěmeckuněkteré ženy na takovýto výrobek přímo čekaly. Jakmile tampony o.b.® vyzkoušely, byly nadšené ze svobody, kterou jim umožnily – najednou svoji menstruaci vůbec nevnímaly! To bylo něco absolutně nového. Téměř misionářsky předávaly tuto zkušenost svým kamarádkám a každému, kdo byl ochotný poslouchat.

 

Tampony o.b.® způsobily naprostou revoluci – dodaly ženám větší sebevědomía nabídly jim novou kvalitu života během menstruace. Mohly se lépe seberealizovat, ať už v zaměstnání, při studiu, sportu nebo vkreativní oblasti. Tampony o.b.® se staly synonymem svobodného přístupu kživotu a přispěly kženské emancipaci vnejlepším slova smyslu.

 

Vývoj tamponů o.b.®stále pokračuje. Způvodní jediné velikosti Normal je nyní spotřebitelkám kdispozici pět velikostí pro různou intenzitu krvácení. Nejnovější tampóny o.b.® mají speciální povrch SilkTouchTM, který usnadňuje zavádění a vyjímaní tamponu. Unikátní technologie stočených drážek navíc umožňuje účinnější odvádění menstruační tekutiny dovnitř tamponu. Tampony o.b.® jsou zdravé a bezpečné pro všechny ženy – mohou je používat panny i ženy po porodu.

 

Tampony o.b.® jsou zdravou a svobodnou volbou!

 

Více na www.myob.cz a www.odospivani.cz

 

Reklama