Jak jste na tom s tříděním odpadu?  Ano, odpad třídíme, máme tři děti, tak se snažíme, aby se to učily. Jak doma třídíte? A od kdy? Odpad třídíme asi 4 roky a to plast, papír a obaly od mléka či džusů a sklo. Máte oddělené nádoby na všechny druhy odpadu? Ano máme, ač je to ve 3+1 docela problém. Jak často odpad vynášíte? Asi tak ob den, ale v dětech je výhoda, že chodí ven, tak jim vždy něco strčíme do ruky, ať to vynesou. Máte v okolí dost barevných kontejnerů? Kontejnerů je dost, jsme sídliště, a tak se naše městská část snaží.

Máte se tříděním nějakou speciální historku? No, máme dvě. Jedna je staršího data, kdy mi dcerka přišla s pláčem, že viděla popeláře, jak všechny kontejnery najednou sesypal do kuka auta, a proč ona se tedy doma snaží...

A druhý je zrovna z dnešního rána (což mě vlastně donutilo Vám napsat) Dítka jsou na táboře – naštěstí – a tak jsem šla vynést papír sama.

Po nadzvednutí víka kontejneru jsem málem omdlela. V popelnici na hromadě papírů spal bezdomovec. Dle zápachu soudím, že tam vykonal i svou malou potřebu.Takže nejen že se mohlo něco stát, kdyby ten papír šel vysypat starší člověk a lekl se (dítě si ani nedovedu představit), ale i ten papír je znehodnocen.

A tak se ptám, co s tím? Vím, že bezdomovci jsou problém celé společnosti, ale už takhle třídí odpad jen 1/2 populace a věřím, že když někdo bude mít stejnou zkušenost jako já, tak třídit přestane.

I já to budu muset po prázdninách dětem vysvětlovat, proč chodím s odpadem sama a věřte, že se už budu bát :(

Zauzka


Milá Zauzko,
já bych to nebral tak tragicky. Bezdomovec vyleze, nikomu neublíží (ale nesahejte na něj, ani se s ním nemazlete!), papír tak jako tak uschne a bude to zase dobré. Jen děti instruujte, že pokud tam někdo spí, mají dát papír raději vedle a jít pryč. Domů vám ho snad nepřinesou… Myslím bezďáka.

Reklama