Možná se letos chystáte do Itálie. A pokud  ji hodláte projet kolem kouzelného jezera Lago di Garda, určitě si nenechte ujít kouzelné město z hradem, římskou vilou a rezidencí slavné operní divy Marie Callas. Jmenuje se Sirmione.

Na Itálii mám ty nejkrásnější vzpomínky a vždycky, když si prohlížím fotky z  cest, jako bych se přenesla v čase. Stále mám v živé paměti ten spalující žár, cvrkot cikád a vůni průzračné vody jezera, které si v ničem nezadá  s krásou moře. V případě Itálie ho snad ještě předčí.

V jeho blízkosti bych si dokázala představit příjemně strávenou dovolenou.

Ani se nedivím, že si na jednom ze skalnatých výběžků nechala jedna významná veronská rodina postavit výstavní vilu (Grotte di Catullo), jejíž návštěvu rozhodně doporučuji, neboť je to jedna z nejrozsáhlejších a nejdůležitějších římských vil v severní Itálii (vystavěna v době od 1. století př. n. l. do 1. století na rozloze takřka dvou hektarů).

To možná víte, ale třeba netušíte, že v tomto poklidném městečku našla své útočiště i slavná pěvkyně s typicky nakřáplým hlasem, božská Maria Callas.

Pokud jste se nechali přesvědčit a vypravíte se na obhlídku římské vily, mnohem komornější vilu slavné pěvkyně v podstatě nemůžete minout. Možná i vy před ní stanete v tichém úžasu, zavřete oči a v duchu uslyšíte árii Toscy, kterou tak milovala.

Já vím, jsem sentimentální a vás bude možná (víc než zmíněné vily) zajímat hrad ze 13. Století  Castello Scaligero a atmosféra městečka, které nabízí spoustu úžasných zákoutí, uzoučkých uliček a rozkošných náměstíček s kavárnami, restauracemi a obchůdky.

V Itálii mě uchvátila spousta míst, ale některá mi utkvěla v paměti obzvlášť. Sirmione k nim rozhodně patří.

To bylo slovem, a teď už obrazem. Podívejte se na fotogalerii:

Reklama