Chytáte se za knoflík, když uvidíte černou kočku, a držíte se ho tak dlouho, dokud nepotkáte brýlatého? Musíte si třikrát odplivnout, když vidíte modrého trabanta? Házíte rozsypanou sůl přes rameno? Nedáte ani ránu bez vašeho oblíbeného přívěsku, šátku nebo kabelky? Berete si s sebou na nákupy kamarádku, protože s ní se vám všechno zaručeně vydaří? Máte nějaký rituál a připadáte si jako poloviční člověk, dokud ho neprovedete? Určitě v tom nejste sama, a proto jsme se rozhodli rituálům a talismanům věnovat celý čtvrteční den!

Například kolega Jakub se nám včera pod nátlakem přiznal, že alespoň jednou týdně osahává kominíky. V jeho domě totiž sídlí jakási firma, díky níž mají o kominíky v bezprostřední blízkosti postaráno. A Jakub zkrátka nemůže odolat a sáhne si, neboť to nosí štěstí.  „Ti, kteří mě znají, už automaticky nastavují rámě a říkají: No, tak si pojďte sáhnout…“ svěřil se Jakub. O kominících jste si mohli přečíst i v článku Tuplované štěstí? Když potká kominík kominíka.

Muší váha – kolegyně Míša – se zase musí prohýbat pod náloží všelijakých magických talismanů, amuletů, které snad i obměňuje v závislosti na současné politické a ekonomické situaci. To víte, přivolat a udržet si štěstí, lásku, peníze, zdraví, magickou přízeň božstev, úspěch, inspiraci a kdo ví, co ještě, taky vyžaduje nějakou oběť. Míšo, nebolí tě krk?

A jak jste na tom vy? Máte nějaký zvyk, rituál, talisman nebo jakoukoliv věc, bez níž nedáte ani ránu? Máte kamaráda/kamarádku, o které říkáte, že je vaším siamským dvojčetem? Řekněte o tom ostatním! Napište nám, jaká věc nebo zvyk k vám prostě neoddělitelně patří a jak jste k tomu přišla. Nosí vám v životě štěstí, nebo spíše starosti? Svůj příběh můžete doplnit i fotkou.

  • Své příspěvky posílejte do čtvrtečních 14.00 hodin na e-mail redakce@zena-in.cz. Došlé příspěvky budeme v průběhu zítřejšího dne uveřejňovat. Ty nejzajímavější odměníme!
Reklama