Je to přirozené, lidské, zdravé. Tak proč s tím naděláme tolik cavyků? Prdnout si před partnerem na začátku vztahu pro ženu většinou představuje konec světa a totální znemožnění. Ale jak tomu je, když vztah pokročí ze zamilovanosti do životního partnerství?

flatUrčitě znáte úsloví, že dokud před sebou neprdíte, není váš vztah vážný. Vážně? Co člověk, to názor. My pro vás vybraly názory dvou žen, které se od sebe liší jako den a noc. Přitom jsou obě ve vztahu déle než deset let, takže o jeho vážnosti nemůže být pochyb.

Prdíte před sebou s partnerem?

Pavlína (34 let): ANO! Nehraju si na vílu

Myslím si, že do dlouhodobého vztahu jednoznačně patří přirozenost. A tohle je to úplně nejpřirozenější. Vždyť se říká, že kdo krká a prdí, své zdraví tvrdí! Před kým jiným bychom se neměly bát odhodit všechny své masky, které nosíme před okolím, než před milujícím partnerem. Měl by nám být oporou v dobrém i zlém, ne? Samozřejmě jsme se před sebou s Radimem takto neprojevovali na prvním rande. Ale se společným bydlením přišel i konec přetvářky, nehraju si na vílu, která nechodí na záchod a netvoří se jí v útrobách plyny. A z hloubi duše nesnáším řeči o tom, že ženy si nemůžou dovolit to, co muži. Jsem člověk jako můj přítel. On to naštěstí plně respektuje. A tak nám rozhodně není trapné ulevit si před sebou.

Simona (42 let): NE! Ženská má zůstat ženskou

Jakmile před sebou začnou partneři prdět, je to konec romantiky. Podle mého názoru na vás chlap začne koukat mnohem víc jako na parťáka, kámoše, než jako na přitažlivou, sexy ženu. S manželem jsme svoji patnáct let a troufla bych si tvrdit, že to už tedy náš vztah vážný je. Dlouhé roky chození ani nepočítám. Za celou tu dobu jsme nepřijali prdění jako nějaký standard. Samozřejmě, stane se, že to někomu výjimečně ujede, jak se říká. Nikdo z nás to ale v tu chvíli nijak nekomentuje a děláme, že jsme nic neslyšeli. Řeknu vám, že i po těch letech je mi při tom děsně trapně. Ženská by měla zůstat ženskou. Tou voňavou a éterickou bytostí, jakou ji chlap chce mít. I když to třeba nahlas nepřizná. A upřímně, ani ženám se nelíbí, když si před nimi jejich drahá polovička pěkně nahlas uleví. Je to nechutné a svědčí to o tom, že si člověk toho druhého neváží natolik, aby se krotil. Udělal by to snad před kolegyní v práci?

Psychologové se shodují, že normální je to, co vyhovuje oběma partnerům. Pokud před sebou dají průchod svým tělesným pochodům, aniž by se nad tím jeden z nich pohoršoval, lásku to nemůže v žádném případě narušit. Vždy jde ale o to nalézt rozumnou míru!

Čtěte také: